• MIKOŁAJKI

    MIKOŁAJKI

    6 grudnia o godzinie 10:00 wszyscy uczniowie zebrali się na korytarzu szkolnym
    w oczekiwaniu na niespodziankę, o której szeptano juz od rana. I nagle w hallu pojawił się prawdziwy Mikołaj w asyście aniołków i diabełka .Mimo, że nie wszyscy wierzą w Świętego Mikołaja, to właśnie teraz mieli okazję zobaczyć go na własne oczy. Przywitano go gromkimi brawami i  ciekawym programem artystycznym starannie przygotowanym przez małych szkolnych artystów. Jednak wśród najmłodszych  największe zainteresowanie wzbudzał worek Gościa, w którym z całą pewnością znajdowały się prezenty. Jak się wkrótce okazało, otrzymanie prezentu nie było takie proste. Mikołaj dokładnie wypytał każdego o zachowanie się w ciągu roku, aby przekonać się czy zasłużył na prezent. Wszyscy, którzy podchodzili do Mikołaja po prezenty, musieli długo tłumaczyć się z własnych wybryków i obiecać Mikołajowi poprawę. Niestety wizyta Świętego nie trwała długo – wiadomo młodzież
    w innych szkołach też na niego czekała. Na pożegnanie życzył Wesołych Świąt i …. zniknął. Cóż, na szczęście za rok znów nas odwiedzi!!!

  • ANDRZEJKI

    ANDRZEJKI

    Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed adwentem. Organizowane są w ostatnim tygodniu przed niedzielą rozpoczynającą adwent. Andrzejkowe harce dzieci mają w naszej szkole wieloletnią tradycję. W tym roku zabawa odbyła się 26 listopada.
    Tradycyjnie wróżby andrzejkowe miały na celu przepowiedzenie przyszłości  Jednak nie wróżby okazały się największą atrakcją tegorocznej imprezy.
    Największe emocje wśród dzieci wzbudziły przygotowane dla nich konkursy i loteria fantowa. Nagrody dla uczestników konkursu ufundował sklepik Grosik.
    Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski.

     

  • Nowe zakładki w albumie fotograficznym

    Nowe zakładki w albumie fotograficznym
    09.12.2010

    "ANDRZEJKI" i "MIKOŁAJ" - zapraszamy.

  • Obchody 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 w Izdebkach.

    Obchody 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 w Izdebkach.

    Święto Niepodległości, które wszyscy Polacy obchodzą 11 listopada na pamiątkę  odzyskania wolności i państwowości, my w naszej szkole uczciliśmy 10 XI uroczystym apelem. Apel ten przygotowali uczniowie starszych klas pod kierunkiem pani Alicji Lubeckiej.

    Jak w czasie wszystkich ważnych uroczystości, rozpoczęliśmy nasz apel wprowadzeniem sztandaru szkoły. Następnie odśpiewaliśmy hymn i przedstawiliśmy wiersze i piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję.

    Po części oficjalnej głos zabrał pan dyrektor przypominając o poszanowaniu symboli narodowych i pięknej tradycji wywieszania flagi państwowej.

    11 listopada poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystej mszy  ofiarowanej ku czci poległym  w obronie Ojczyzny. Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka "11 Listopad".

     

  • „Pasowanie na ucznia”

    „Pasowanie na ucznia”

    25 października odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia klasy pierwszej”.
    Uroczystość prowadziła przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Natalia Maślak. Pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali swój program artystyczny, tym samym zdali swój pierwszy w życiu egzamin na ucznia. Pani wychowawczyni Barbara Ankowska z zadowoleniem stwierdziła, iż wszystkie dzieci zasłużyły na to, by zostać pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Tego samego zdania byli wszyscy zgromadzeni na uroczystości.

    Następnie ksiądz udzielił pierwszoklasistom błogosławieństwa i poświęcił przybory szkolne. Każdy uczeń na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymał „aniołka”.

    Nastąpiła najważniejsza część uroczystości. Wprowadzony został Sztandar Szkoły i uczniowie pierwszej klasy złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu pan dyrektor Stanisław Żelaznowski symbolicznym ołówkiem pasował wszystkich na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej Polski. Do społeczności uczniowskiej zostało przyjętych 16 uczniów. Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka „Pasowanie na ucznia”.:)

  • Bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko Patronem Powiatu Brzozowskiego

     Poczet Sztandarowy  naszej szkoły w dniu 19 października uczestniczył we mszy św. w Brzozowskiej Kolegiacie. Msza św. kończyła uroczystości ustanowienia Patrona Powiatu Brzozowskiego. Został nim Bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Więcej na stronie http://www.powiatbrzozow.pl/news.php   Zapraszamy do albumu fotograficznego zakładka "Patron"

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej - to święto obchodzone 14 października. Na ten dzień przypada rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W Polsce to święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez Samorząd Uczniowski we współpracy z Szkolnym Kółkiem Teatralnym. Na zakończenie występu uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Były również życzenia od dyrektora szkoły. Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka "Dzień Edukacji Narodowej "

  • Akcja „W trosce o życie”

    Akcja „W trosce o życie”

          
           Nasza szkoła bardzo aktywnie zaangażowała się  w wolontariat na rzecz brzozowskiego hospicjum. Uczestniczyliśmy w wiosennej akcji Pola Nadziei, w czasie której nasi uczniowie przygotowywali papierowe żonkile i kwestowali na rzecz hospicjum. Kontynuacją tych działań była akcja sadzenia żonkili zorganizowana 6 października. Nauczyciele wraz z uczniami wybrali się na rabatkę przed szkołą, aby tam wspólnie posadzić żonkile. Każdy chciał posadzić symbolicznie jedną cebulkę, aby mieć swój udział i pamiątkę, że uczestniczył w tak ważnym wydarzeniu. Na wiosnę, gdy zakwitną przypomną nam, że włączyliśmy się w ten szczytny cel jakim jest pomoc ciężko chorym.  Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka „W trosce o życie”     



     

  • ,,Bezpieczna droga do szkoły”

    ,,Bezpieczna droga do szkoły”

     

           W ramach programu ,,Bezpieczna droga do szkoły” w dniu 6 października uczniowie wszystkich klas wzięli udział w spotkaniu z policjantami. Funkcjonariusze policji mł. asp. Robert Rachwalski i mł. asp. Piotr Słaby wygłosili pogadanki dla uczniów młodszych i starszych klas.  Policjanci omówili różne rodzaje zagrożeń na drodze, właściwy sposób korzystania z jezdni . Wspomnieli również o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania wobec osób nieznanych. Dzieci były bardzo zainteresowane poruszanymi problememami, zadawały dużo pytań, a także wykazały się sporą wiedzą z dziedziny ruchu drogowego. Zapraszamy do albumu fotograficznego zakładka ,,Bezpieczna droga do szkoły”

     

  • Dzień Chłopaka

    Dzień Chłopaka

     

    28 września w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Aby sprawić naszym kolegom choć odrobinę radości przygotowałyśmy dla nich apel, życzenia i słodki upominek. Po południu bawiliśmy się wspólnie na dyskotece. Tym razem dbałyśmy szczególnie o to, by chłopcy nie „podpierali ścian”. Mamy nadzieję, że nasi koledzy docenią nasze starania i będą pamiętali również o naszym święcie.

    Zapraszamy do albumu fotograficznego zakładka " Dzień Chłopaka"

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     

    W poniedziałek, 13 września wybieraliśmy Samorząd Uczniowski. W wyborach wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Na początku pani Małgorzata Jeleń- opiekun Samorządu przedstawiła kandydatów i przypomniała zasady głosowania. Następnie kandydaci zaprezentowali się zebranym i poprosili o poparcie w wyborach. Po tej krótkiej kampanii wyborczej odbyło się tajne głosowanie, do którego uprawnieni byli uczniowie klas III-VI i nauczyciele. Każdy mógł wskazać dwóch kandydatów i opiekuna. Mamy nadzieję, że wybrani przez nas uczniowie będą godnie nas reprezentować. Zapraszamy do albumu fotograficznego zakładka "Wybory Samorządu Uczniowskiego".

  •  

    ZmieńUsuńw góręna dół

    Witamy NOWY ROK SZKOLNY 2010/11.

    Poniżej znajdują się wiadomości archiwalne z roku szkolnego 2009/10 oraz wcześniejszych lat.

  • ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

    ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
    30.06.2010

             Od 01 lutego 2010r. do 20 czerwca 2010r. klasa I realizowała II etap Projektu ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach Projektu szkoła otrzymała możliwość zajęć pozalekcyjnych w liczbie 50 godzin oraz zestaw środków dydaktycznych, które stworzyły trzy Dziecięce Ośrodki Zainteresowań. Przed przystąpieniem do realizacji koncepcji Projektu nauczyciel klasy p. K. Żelaznowska dokonała diagnozy profilu inteligencji każdego ucznia. Zgodnie z założeniami Projektu rozwijanych było 8 kluczowych inteligencji każdego dziecka, wyszczególnionych według  teorii inteligencji wielorakich amerykańskiego psychologa Howarda Gardnera.

    *Inteligencja językowa rozwijana była poprzez słuchanie i tworzenie opowiadań, analizowanie utworów literackich, opowiadanie historyjek obrazkowych, zabawy w małych formach teatralnych, założenie klasowej biblioteczki i wycieczkę do Wiejskiej Biblioteki w Izdebkach.

    *Inteligencja ruchowa rozwijana była poprzez zabawy na nowym sprzęcie sportowym, przedstawianie opowieści ruchowych, zabawy w terenie, ćwiczenie na sprzęcie rehabilitacyjnym i pokonywanie toru przeszkód.

    *Inteligencja matematyczno-logiczna wykorzystywana była przez gry planszowe, układanie i rozwiązywanie zadań, zabawę w pocztę i wykorzystywanie pomocy Projektu.

    *Inteligencja wizualno-przestrzenna rozwijana była przez tworzenie prac plastyczno-technicznych różnorodnymi technikami, organizowanie wystaw prac dziecięcych na terenie szkoły i w Wiejskiej Bibliotece w Izdebkach oraz  wizytę w warsztacie stolarskim.

    *Inteligencja przyrodnicza rozwijana była przez obserwowanie przyrody ożywionej i nieożywionej, wykonywanie doświadczeń, założenie hodowli roślin na parapecie okiennym, rozpoznawanie wiosennych kwiatów łąkowych za pomocą klucza i wycieczkę do ekologicznego gospodarstwa rolnego.

    *Inteligencja muzyczna rozwijana była przez tworzenie i odtwarzanie muzyki, śpiewanie piosenek, granie na instrumentach, układanie słów do melodii, oglądanie i granie na organach kościelnych oraz uczestnictwo w próbie Młodzieżowego Zespołu Ludowego ,,Izdebczanka” przy gimnazjum w Izdebkach.

    *Inteligencja intrapersonalna rozwijana była przez samodzielne rozwiązywanie problemów i zadań, poszukiwanie odpowiedzi na trudne pytania i prezentowanie własnych mocnych stron.

    *Inteligencja interpersonalna rozwijana była poprzez zgodne bawienie się w grupie, pełnienie określonych ról, nawiązanie kontaktu z niepełnosprawnymi podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Izdebkach i przeprowadzenie wywiadu z wójtem naszej gminy panem Antonim Gromalą.

               Realizacja Projektu zakończyła się pokazem efektów pracy dzieci z udziałem rodziców, młodszego rodzeństwa, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i dyrektora szkoły. Podczas pokazu efektów umiejętności dzieci śpiewały piosenki z podkładem muzycznym - ,,Magiczne miejsce” i ,,Wiejskie gospodarstwo”, grały na instrumentach perkusyjnych do piosenki ,,Co może mały człowiek”, zaprezentowały taniec ludowy z przyśpiewką ,,Moja Maryneczka”,  wykonały przedstawienie kukiełkowe ,,W gospodarstwie”, zadawały zgromadzonym gościom zagadki na temat różnych zawodów i dały przedstawienie ,,Ustanawiamy Dzień Pierwszaka” podczas którego wykonywały zadania ze środkami  dydaktycznymi z Projektu. Dzieci nauczyły również gości zabawy z chustą animacyjną ,,Dalej w tany”. Na pamiątkę otrzymały ,,pacynkę – myszkę” jako podziękowanie za udział w Projekcie. Spotkanie zakończyło się miłą rozmową przy kawałku ciastka.

    Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka  "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".


  • Dnia 27 maja 2010r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym w Wesołej. Zmagania prowadzono odpowiednio na poziomie kl. 4, 5, i 6. Klasę 4 reprezentowały Joanna Ambicka i Zofia Ochała, a klasę 5 Mateusz Bieńko i Sylwia Owsiana. Gratulujemy wszystkim osiągnięcia wysokich wyników. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Zofia Ochała, która zajęła III miejsce.   Życzymy uczniom dalszych sukcesów w tej dziedzinie. Zapraszamy do albumu fotograficznego zakładka „Konkurs Matematyczny” oraz zdjęcia . Więcej informacji na stronie gminy http://www.nozdrzec.pl/index.php?m=3&id=2&nr=792 

  • AKCJA GÓRA GROSZA

    AKCJA GÓRA GROSZA

     

     W dniach 23.11.2009–04.12.2009 przeprowadziliśmy akcję Góra Grosza. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka,  które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

    Dzieci bardzo chętnie w niej uczestniczyły, dzięki czemu udało nam się zebrać kwotę 525,96 zł oraz 796 €c. Duże wsparcie otrzymaliśmy od Wójta Gminy Nozdrzec pana Antoniego Gromali, który ofiarował nam trzecią cześć tej kwoty.

     Nasi uczniowie nie byli gorsi. I miejsce zajęła klasa III, która zebrała kwotę 60 zł. II miejsce zajęła klasa V, która zebrała 53,30 zł, a III miejsce zajęła klasa IV, która zebrała kwotę 34,28 zł.

     Uczennica klasy V Ewelina Szerszeń samodzielnie zebrała 41 zł. Natomiast uczennica klasy II Angelika Job zgromadziła 32 zł.

             Cieszymy się, że możemy pomóc m.in. rodzinnym domom dziecka.

    Zebraliśmy:

    32560 * 1gr.

    2468 * 2gr.

    2946 * 5gr.

    37 * 10gr.

    ORAZ

    176 * 1 €c

    150 * 2 €c

    64 * 5 €c

    Razem zgromadziliśmy 38401 sztuk co w przeliczeniu na jednego ucznia daje nam 452 sztuki.  Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji pomożemy wielu koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej. Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka "Góra Grosza".

    SAMORZĄD UCZNIOWSKI

  • :)We wtorek pojechaliśmy do „Rudawieckiej  Izby Pamięci”. Wyjazd nastąpił o godz.900. Jechały tylko trzy klasy: I, II, III. Przed zwiedzaniem zostaliśmy przyjęci i poczęstowani słodyczami przez panią Danutę Czaja, która założyła „Rudawiecką Izbę Pamięci”. Oglądaliśmy różne przedmioty, które zostały tam zgromadzone dzięki mieszkańcom Rudawca. Widzieliśmy sita, cepy, dzbany, tary do prania, lampy naftowe, żelazka, kapliczki, kufry, obrazy, itp. Najbardziej podobała mi się figurka Pana Jezusa na Krzyżu. Była to bardzo stara figurka. Oglądając te przeróżne rzeczy, słuchaliśmy opowiadania oprowadzającej nas pani. Opowiadała, w jaki sposób ludzie korzystali z nich w dawnych czasach. Do szkoły wróciliśmy po trzeciej lekcji. Wycieczka bardzo się nam podobała i chętnie powtórzylibyśmy ją, ponieważ dowiedzieliśmy się o tym jak łatwiej żyje się nam obecnie. Zapraszamy do albumu fotograficznego 'Wycieczka".

    Piotr Fijałka

    Kl. III 

                 Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 składają podziękowanie pani Danucie Czaja za prezentację zbiorów.

  • 22 kwietnia Dzień Ziemi

    22 kwietnia Dzień Ziemi

     

    Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Rok 2010 to rok jubileuszowy, świętujemy 40-lecie obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20-lecie w Polsce. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi „Różnorodność w nas bioróżnorodność wokół nas”. Spotkanie nasze rozpoczął przemówieniem Pan Dyrektor, swoją obecnością zaszczycił nas również leśniczy z Izdebek Pan Mieczysław Barć.

    Uczniowie z klas IV-VI pod czujnym okiem Pani Anny Toczek przygotowali
    i przedstawili inscenizację pt. "Pokochajmy nasze drzewa". Ale nie tylko starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Swój repertuar przedstawili także uczniowie z klasy pierwszej, których przygotowywała wychowawczyni p. Krystyna Żelaznowska. Pierwszaki zaprezentowały nam „Zmartwienia Ziemi”.

    Po zakończonym apelu tak, jak jest to już w tradycji tego święta w naszej szkole, uczniowie klasy VI uroczyście posadzili drzewko.

    W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy – mali i duzi, – choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Jest to chwila, która pozwala zastanowić się, kto jest odpowiedzialny za obecny stan naszej przyrody. O ochronie środowiska mówi się dużo wskazując na pogłębiającą się degradację środowiska naturalnego, Jednak za otoczenie odpowiedzialny jest każdy z nas: w domu, w szkole, w pracy i na ulicy.

    Podczas tego apelu, uświadomiliśmy sobie jak ważna jest edukacja ekologiczna już od najmłodszego pokolenia. Kiedy dziecko pokocha przyrodę, nigdy nie zrobi jej krzywdy i nie pozwoli na to innym!

    Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka "Dzień Ziemi".

  • Przegląd Kolęd i Pastorałek

    Przegląd Kolęd i Pastorałek

    28 stycznia w Zespole Szkół w Warze odbył się IX Przegląd Kolęd i Pastorałek. Jak co roku organizatorem był pan Eugeniusz Kwolek. W przeglądzie mogli wziąć udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów.  Naszą szkołę reprezentowali : Natalia Maślak (kl.5) i Damian Dziuban(kl.6). Damian śpiewając kolędę „Mędrcy świata, monarchowie”, zajął pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. W drugiej części przeglądu wystąpili gimnazjaliści. Wszyscy śpiewali pięknie i włożyli wiele trudu i starań w przygotowania do konkursu. Na zakończenie dyrektor Zespołu Szkół w Warze pan Aleksander Fil wręczył laureatom nagrody. Więcej,  na stronie  http://www.nozdrzec.pl/index.php?akt=681 

    Natalia Maślak – klasa V

  • Dnia 22.01.2010 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani i od rana denerwowali się przed akademią. W końcu nadszedł decydujący moment i zadzwoniły trzy dzwonki oznaczające apel. Zaczęło się przedstawienie!.
    Zerówka swoim śpiewem i wierszami przywitała babcie i dziadków. Potem młodsi i starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Po tańcach na scenie zapanował świąteczny nastrój, bo uczniowie starszej grupy teatralnej przestawili „Jasełka”. Babcie i Dziadkowie oglądali z podziwem i niemałym wzruszeniem występy swoich wnuków, a przedstawienie wkrótce dobiegło końca. Pan dyrektor zaprosił dziadków na poczęstunek.
    Myślę, że warto organizować takie uroczystości, aby sprawić babciom i dziadkom radość i złożyć podziękowania za troskę o nas.
    Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka "Dzień Babci i Dziadzia"

    Natalia Maślak KL V
  • Dnia 19 stycznia wybraliśmy się wraz z opiekunami – dyrektorem szkoły panem Stanisławem Żelaznowskim i nauczycielem wf-u panem Robertem Flejszarem na wyciąg narciarski do Chyrowej. Na miejscu dostaliśmy karnety, które upoważniały nas do korzystania z trasy zjazdowej, do godziny 1400 . Na szczyt wyjeżdżaliśmy wyciągiem. Taki wyjazd zajmował trochę czasu, bo stok był dość duży. Mimo tego udało nam się zjechać wiele razy. Podczas zjazdów i wyjazdów zdarzały się nam upadki, ale mimo to bardzo nam się podobało i chętnie pojedziemy jeszcze raz.
    Zapraszamy do albumu fotograficznego „Chyrowa”.

    Joasia Ambicka – kl.4
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Izdebkach
    36-203 IZDEBKI 282
  • (013) 4399720

Galeria zdjęć