• Wizyta w bibliotece

    W piątek 20.05.2016r. wraz z panią byliśmy w Wiejskiej Bibliotece w Izdebkach. Poznaliśmy pracę bibliotekarza i katalogi książek. Pani bibliotekarka pokazała nam w jaki sposób należy szukać książek. Pokazała nam też wszystkie rodzaje książek, które są w bibliotece. Niektórzy z nas wypożyczyli sobie ciekawe książki do domu. Na pożegnanie pani bibliotekarka rozdała nam zeszyty i długopisy. Ten krótki pobyt w bibliotece zachęcił nas do częstszego odwiedzania tego miejsca.

    Dawid Owsiany, Karol Jeleń, Paweł Skrabala

     

     


  • 27 kwietnia odbył się w szkole apel  z okazji DNIA ZIEMI

    zapraszamy do albumu fotograficznego zakładka "Święto Drzewa"
  • Wycieczka do Sanoka

    Dnia 11 kwietnia 2016 roku pojechaliśmy cała klasą do hali ,,Arena” w Sanoku. Wraz z nami pojechało kilka osób z innych klas. Obejrzeliśmy tam przedstawienie na lodzie oparte na motywach baśni H.Ch. Andersena ,, Królowa Śniegu” w wykonaniu Moskiewskiej Rewii. Gdy wyszliśmy z autokaru zobaczyliśmy ogromną kolejkę przy wejściu na lodowisko. Aby wejść do środka czekaliśmy bardzo długo. Przedstawienie było tak ciekawe, że opłaciło się to długie czekanie. Widowisko było bardzo interesujące. Zachwyciły nas przepiękne stroje. Podziwialiśmy piękną jazdę na łyżwach w wykonaniu naszych rówieśników. Baśń była tak pięknie i ciekawie przedstawiona, że chcielibyśmy jeszcze raz to zobaczyć.

    Milena Szerszeń, Oskar Cudo, Tomek Gładysz

  • POWIATOWE ZAWODY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

     

    W dniu 15.03.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Izdebkach odbyły się powiatowe zawody,  w mini piłkę siatkową chłopców. Nasz zespół w składzie: Dominik Tucki, Dawid Rzepka, Grzegorz Wojdanowski, Mirosław Skrabala, Łukasz Skrabala, Bartłomiej Pecka, Marcin Skrabala, Jakub Data, Kacper Szerszeń, Dawid Owsiany i Karol Jeleń zajął II miejsce pokonując SP Domaradz, SP Orzechówkę, SP Niebocko, ulegając po zaciętej walce SP Przysietnica.

    Oto końcowa klasyfikacja:

    1. SP Przysietnica

    2. SP Izdebki

    3. SP Domaradz

    4. SP Jasienica Rosielna

    5. SP Niebocko

    Dzień później tj. 16.03.2016 r. również w naszej szkole odbyły się zawody powiatowe, w mini piłce siatkowej dziewcząt. Uczestniczyło w nich pięć szkół: SP Blizne, SP Dydnia, SP Przysietnica, SP Trześniów, SP 2 Izdebki. Zawody przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie mecze i zajęły I miejsce, awansując do zawodów rejonowych.

    Końcowa klasyfikacja:

    1. SP 2 Izdebki

    2. SP Przysietnica

    3. SP Dydnia

    4. SP Blizne

    5. SP Trześniów

    Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Klaudia Cieśla, Angelika Tucka, Zuzanna Szczepek, Karina Job, Martyna Potoczna, Monika Matyjek, Justyna Dziuban, Wiktoria Owsiana, Kinga Skrabala, Kinga Fil.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach rejonowych.

  • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    Wiele upłynęło czasu, nim 3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data obchodów święta nawiązuje do egzekucji w więzieniu mokotowskim siedmiu członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" z majorem Łukaszem Cieplińskim na czele. Komuniści stracili poprzez rozstrzelanie polskich żołnierzy podziemia 1 marca 1951 roku, skazując ich wcześniej w pokazowym procesie. Powojenna konspiracja niepodległościowa była – aż do powstania Solidarności – najliczniejszą formą zorganizowanego oporu społeczeństwa polskiego wobec narzuconej władzy. W roku największej aktywności zbrojnego podziemia, 1945, działało w nim bezpośrednio 150-200 tysięcy konspiratorów, zgrupowanych w oddziałach o bardzo różnej orientacji. Dwadzieścia tysięcy z nich walczyło w oddziałach partyzanckich. Kolejnych kilkaset tysięcy stanowili ludzie zapewniający partyzantom aprowizację, wywiad, schronienie i łączność. Doliczyć trzeba jeszcze około dwudziestu tysięcy uczniów z podziemnych organizacji młodzieżowych, sprzeciwiających się komunistom. Łącznie daje to grupę ponad pół miliona ludzi tworzących społeczność Żołnierzy Wyklętych. Ostatni „leśny” żołnierz ZWZ-AK, a później WiN – Józef Franczak „Laluś” zginął w walce w październiku 1963 roku.

                My również uczciliśmy ten wyjątkowy dzień, poświęcony pamięci żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Uczniowie pod kierunkiem pani Anny Toczek przygotowali uroczysty apel okolicznościowy, podczas którego grono pedagogiczne oraz uczniowie zebrali się by wspólnie pochylić się nad tymi, o których historia głucho milczała. Była to żywa, przejmującą lekcja historii, której wysłuchaliśmy z nieukrywanym wzruszeniem

     

    Małgorzata Jeleń

  • Ludzie tak szybko odchodzą...

                    1 marca 2016 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie klas IV - VI wraz z opiekunami uczestniczyli w bardzo smutnej uroczystości. Był to pogrzeb emerytowanej nauczycielki pani Danuty Skiby, która po wielu latach walki z nowotworem odeszła z tego świata do wieczności. Pani Danuta była bardzo lubiana przez uczniów
    i wysoko ceniona jako nauczyciel i wychowawca. Dzięki swej osobowości była szanowana przez koleżanki i kolegów. Służyła im mądrą radą i pomocą. Wspierała wszystkich swoim optymizmem oraz chęcią zrobienia czegoś dobrego dla drugiego człowieka. Była osobą lojalną wobec innych, prawdomówną i szczerą.
    Było to ogromnie emocjonujące przeżycie zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i wszystkich uczestników pogrzebu.

     

    Małgorzata Jeleń

  • Dzień Babci i Dziadka

            Dzień Babci i Dziadka to uroczystość która jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i humoru. W tym roku 4 lutego dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Usiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu

                Po chwili na scenie pojawili się mali aktorzy którzy z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wystąpiły przedszkolaki  i klasa I, którzy wyrecytowali wiele pięknych wierszy o miłości do babci, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Klasy II i III przedstawiły bajkę, w której oprócz babci, wilka i leśniczego były Czerwone Kapturki z całego świata. Uczniowie klas IV i V zaprezentowali dwie scenki kabaretowe, które rozbawiły naszych gości. Nie mogło zabraknąć też występu wokalno-tanecznego szkolnego zespołu Izdebczanaka, który zaprezentował wiązankę tańców. Uczniowie cieszyli się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swój szacunek dla babć i dziadków. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które tyle wysiłku włożyły w przygotowanie uroczystości. Wszyscy byli bardzo wzruszeni.  Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek a dyrektor szkoły złożył życzenia i podziękował wszystkim za przybycie. Na końcu odśpiewano Sto lat i dzieci wręczyły drobne upominki
    i własnoręcznie zrobione laurki.

    Małgorzata Jeleń

  • Zabawa Choinkowa

    W dniu 21 stycznia odbyła się szkolna zabawa karnawałowa. Zapraszamy do albumu fotograficznego.

  • Wigilia Szkolna

                Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły to również jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii. 22 grudnia od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój i dekoracje w całej szkole.
    W tym pięknym nastroju odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe przygotowane pod kierunkiem pani Anny Toczek. Uroczystość uświetnił koncert kolęd i pastorałek zaśpiewanych przez uczniów poszczególnych klas. Następnie, przy ciepłych i serdecznych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

    Małgorzata Jeleń

  • Mikołaj w szkole

    Mikołaj w szkole

            Dnia 08.12.2015r. odwiedził naszą szkołę Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały Go od samego rana, przygotowując się do powitania oczekiwanego Gościa. Kiedy się pojawił uczniowie młodszych i starszych klas przedstawili swoje części artystyczne po których Mikołaj udał się do klas, na indywidualne spotkania i rozdanie prezentów. Zapraszamy do albumu fotograficznego, który jest najlepszym sprawozdaniem z przebiegu uroczystości.

     

  • Wycieczka do Rzeszowa

    Wycieczka do Rzeszowa

     

     

    7 XII 2015 r. uczniowie klas I, II, III naszej szkoły wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa.

    Z  Izdebek wyjechaliśmy o godzinie 6:45. O 8:30 byliśmy już na lotnisku „Jasionka”.

    Tutaj mieliśmy okazję zobaczyć startujące i lądujące samoloty, przechodziliśmy przez bramki kontrolne. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda odprawa pasażerów i jakich przedmiotów nie można zabierać na pokład. Odwiedziliśmy też strażaków pracujących na lotnisku, oglądaliśmy olbrzymi wóz strażacki, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

    7 grudnia to Dzień Lotnika, dlatego dzieci złożyły na ręce Pani Przewodnik własnoręcznie wykonaną laurkę z życzeniami dla wszystkich pilotów i pracowników lotniska.

                    Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Telewizji Rzeszów.  Zobaczyliśmy jak wygląda reżyserka i praca w niej. Byliśmy w studio nagraniowym i w archiwum z taśmami. Dowiedzieliśmy się jak powstają programy telewizyjne.

                    Na koniec pojechaliśmy do kina na film pt. „Dobry dinozaur”. Zaopatrzeni w popcorn i inne smakołyki, z okularami na nosach, oglądaliśmy ciekawe i wzruszające przygody zielonego stworka.

                    Ok. godziny 15 – tej udaliśmy się w drogę powrotną.  W Izdebkach byliśmy o 16:45.

                    Był to dzień pełen wrażeń, bardzo udany i wesoły. Można to było odczytać z roześmianych twarzy wszystkich uczestników wycieczki, tych małych i tych nieco starszych.

     

                    Zapraszamy do albumu fotograficznego.


    .

  • BEZPIECZNE WAKACJE

    Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w konkursie pt.  „Bezpieczne wakacje” .

    Organizatorami  konkursu są Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.
    Głównym celem  jest edukowanie dzieci i młodzieży o bezpiecznym i rozważnym zachowaniu się w miejscach, w których odpoczywają podczas wakacji. Jak co roku uczniowie bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem  przystąpili do wykonywania rysunków.  Pomysłów na przedstawienie bezpiecznego zachowania się  podczas spędzania wolnego czasu było mnóstwo. W trakcie tworzenia prac uczniowie zastosowali przeróżne techniki plastyczne.
    W konkursie wzięło udział 22 szkoły i wpłynęło aż 179 prac. Konkurencja była ogromna.  Jesteśmy bardzo dumni , że z Gminy Nozdrzec  dwie uczennice zdobyły wyróżnienie. Aleksandra Herbut z SP nr 4 w Izdebkach i Kinga Fil z SP nr 2 w Izdebkach. Prace były przygotowywane pod okiem nauczyciela plastyki.

                                                                                                                                   E. Kawa

  • Pasowanie

    We wtorek 17 listopada 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice. Odświętnie ubrane pierwszaki już od dawna wyczekiwały tej chwili. W końcu nadeszła. Po zaprezentowanej części artystycznej i odśpiewaniu hymnu szkoły dzieci powtarzały słowa ślubowania, iż będą dobrymi i uczciwymi uczniami, będą szanować swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców. Ślubowali też, że będą się uczyć tego, co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją Ojczyznę.

    Następnie dyrektor szkoły pan Stanisław Żelaznowski dokonał pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Ten moment uroczystości pierwszoklasiści mocno przeżywali. Świeżo mianowani uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy.

    Samorząd Uczniowski chcąc powitać swoich młodszych kolegów w gronie uczniowskim nałożył im na głowy birety i wręczył symboliczne drewniane ołówki.

    W tym uroczystym dniu nie zabrakło wsparcia duchowego w postaci modlitwy i błogosławieństwa dzieci. Ksiądz Paweł Ostafiński poświęcił również tornistry i przybory szkolne pierwszaków. Następnie rozdał dzieciom pamiątkowe obrazki.

    Modlitwą uczczono również ofiary zamachów terrorystycznych w Paryżu.

    Po części oficjalnej nadszedł czas na wręczenie upominków i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Mamy nadzieję, że ta uroczystość stanie się początkiem sukcesów w edukacji najmłodszych uczniów, a swoimi osiągnięciami będą oni cieszyć rodziców i nauczycieli.

     

                                                                                                      Wychowawca klasy

                                                                                                           Zofia Błachut

     

  • Święto Niepodległości

    Święto Niepodległości

    11 listopada to szczególna data w kalendarzu uroczystości państwowych, szczególna w sercu każdego Polaka- to święto odzyskania niepodległości przez Polskę. 

    W przeddzień tego święta w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona temu niezwykle ważnemu wydarzeniu w dziejach naszego narodu. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na dolnym korytarzu. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie klas starszych przedstawili program artystyczny, na który złożyły się scenki rodzajowe, wiersze patriotyczne i utwory wokalne. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Wykonawcy wystąpili w odświętnych biało-czarnych strojach. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.

    Tradycyjnie wszyscy uczniowie klasy VI na czele z pocztem sztandarowym naszej szkoły wzięli udział we mszy św. ku czci poległych za wolną Ojczyznę co było dopełnieniem tej szkolnej uroczystości.

     

     

  • Wyjazd na basen

                    30 października 2015 roku uczniowie klas III - VI wraz z opiekunami wybrali się na Krytą Pływalnię Posejdon w Brzozowie. Zjeżdżalnia, jacuzzi i basen – to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać wszyscy uczestnicy wyjazdu.  Była to wspaniała okazja do spędzenia wolnego czasu ze swoimi rówieśnikami.

                 Wyjazd udał się wspaniale. Po przyjeździe na miejsce, otrzymaliśmy od pani klucze do szafek. Potem przebraliśmy się i poszliśmy na basen, gdzie pod okiem naszego instruktora i opiekuna ćwiczyliśmy umiejętność pływania. Pan obserwował jak sobie radzimy w wodzie, udzielał nam cennych wskazówek i uczył jak skakać do basenu. Część klasy pod okiem naszej pani zjeżdżała na ślizgawce lub odpoczywała w jacuzzi. Czas szybko nam zleciał i już po chwili poszliśmy się przebierać i suszyć włosy. Potem wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy do domu. W czasie drogi powrotnej byliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni i chętnie dzieliliśmy się  wrażeniami z basenu. Czas, który tam spędziliśmy był świetną zabawą. Mamy nadzieje, że to nie ostatni taki wyjazd i powtórzymy go w niedługim czasie.

     

    Opiekun SU

    Małgorzata Jeleń wraz z uczniami.

  • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

                    W dniu 16 października w Szkole odbył się apel z okazji Dnia Chłopaka oraz wybory do Samorządu Uczniowskiego. Najpierw uczniowie z klas IV-VI przedstawili kabaret pt. „Wiadomości dla chłopaków”, który wszystkim bardzo się podobał, wywołując uśmiech na twarzach zebranych. Druga część apelu poświęcona była wyborom. Kandydaci zaprezentowali się społeczności uczniowskiej przedstawiając swoje pomysły na pracę w Samorządzie. Spośród 12 uczniów – kandydatów, wybrano sześciu: Zuzannę Szczepek, Grzegorza  Wojdanowskiego,  Dawida Rzepkę, Martynę Potoczną , Samiego Attou. Przewodniczącą szkoły została Kinga Fil uczennica klasy V. Zarząd Samorządu wybrał opiekuna  Panią Małgorzatę Jeleń.

    Kinga Fil uczennica klasy V

  • DZIEŃ CHŁOPAKA

    Z okazji Dnia Chłopaka w szkole odbyła się dyskoteka. Wzięły w niej udział dzieci z klas III – VI. Uczniowie w radosnych nastrojach, ubrani odpowiednio do sytuacji, zebrali się w szkole o godzinie 16, gdzie spędzili czas świetnie się bawiąc -  tańcząc, śpiewając, wymyślając konkursy wywołujące uśmiech na wielu twarzach. Dodatkową atrakcją była loteria fantowa zamieniająca symboliczną złotówkę na pluszowe zabawki, biżuterię odpowiednią do wieku, przyrządy szkolne, różowe okulary i inne śmieszne upominki. Oczywiście nie zabrakło życzeń złożonych chłopcom przez dziewczynki z okazji ich święta. Atmosfera tego wieczoru była wyjątkowa.

                                                                                                                                           Wiktoria Owsiana kl. V

  • WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2015/2016

    Z myślą o bezpieczeństwie uczniów,  w pierwszych dniach września odwiedziły szkołę Panie policjantki, które przeprowadziły z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznej drogi do szkoły.

  • Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

    Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka"Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

  • Wycieczka Krosno i Trzcinica

    Wycieczka do Krosna i Trzcinicy k/Jasła została zorganizowana dla uczniów klas I - III. Celem tej wycieczki było zapoznanie uczniów z historią i wspaniała zabawa.

          Z Izdebek wyjechaliśmy o 6.45, podróż trwała ok godziny i wszyscy byli bardzo podekscytowani i zaciekawieni tym co nas czeka.  

          Pierwszym punktem wyjazdu był Park Linowy Linoskoczek, gdzie mogliśmy  spróbować swoich sił na wybranej trasie. Jest to dobry sposób na poprawę kondycji fizycznej i przezwyciężenie własnych słabości, a zarazem wspaniałą zabawę. Wiele radość sprawiło wszystkim rozmieszczenie tras o różnych stopniach trudności
    i wysokości, które pokonywaliśmy wielokrotnie. Bardziej odważni i sprytni mogli wypróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Mimo pochmurnej pogody wszyscy byli w świetnych humorach ponieważ dla większości była to pierwsza wizyta na takim obiekcie.

          Następnie dzieci szalały na placu zabaw Fikolandia w Krośnie. W sali zabaw mogły korzystać z licznych atrakcji, między innymi: z basenu z tysiącami kolorowych piłek, ze zjeżdżalni tubowych, z tuneli z przeszkodami, z trampoliny, oraz licznych autek. Każdy mógł znaleźć coś specjalnie dla siebie i aktywnie spędzić czas zaspokajając tym samym naturalną w tym wieku potrzebę zabawy i ruchu.

          Na koniec pojechaliśmy do Trzcinicy k/Jasła gdzie znajduje sie Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. Odkryto tam najstarsze osady obronne z dotąd znanych w Polsce. Była to niezwykła podróż w przeszłość, począwszy od koczowniczego trybu życia do czasów średniowiecza. Entuzjazm wzbudzały odtworzone sceny z życia mieszkańców osady i grodu, zrekonstruowane fragmenty wałów obronnych i domostwa
    z różnych okresów dziejowych. Przebywaliśmy na miejscu dawnego grodu i podgrodzia. Następnie wszyscy udaliśmy się do pawilonu na lekcję muzealną na temat „Początki Słowian”. Tam poszerzyliśmy swoje wiadomości o naszych przodkach, dowiedzieliśmy się, czym się zajmowali, jak żyli. Niezwykła również była prezentacja multimedialna oraz rekwizyty, które uczniowie mogli zobaczyć z bliska i dotknąć. Na zakończenie obejrzeliśmy film opowiadający o przebiegu prac archeologicznych, ukazujący wykopaliska, a także fragmenty rekonstrukcji historycznej przedstawiającej upadek grodu.
    Była to niezwykła lekcja historii.

    Małgorzata Jeleń

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Izdebkach
    36-203 IZDEBKI 282
  • (013) 4399720

Galeria zdjęć