W dniu 8 czerwca 2015 roku został przeprowadzony Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV, V, VI z siedmiu Szkół Podstawowych Gminy Nozdrzec.W konkursie brało udział: 16 uczniów klas VI, 9 uczniów klas V oraz 11 uczniów klas IV. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
Matryna Potoczna - I miejsce wśród uczniów klas IV
Mirosław Skrabala - I miejsce wśród uczniów klas V
Julia Ślazyk - II miejsce wśród uczniów klas VI
na miejscu IV ex aequo znalazły się uczennice klasy 6: Natalia Lubecka, Kamila Owsiana,Justyna Telega.
17 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku odbyły się Rejonowe Zawody w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt. Na tym etapie rozgrywek spotkały się drużyny Ustrzyk Dolnych, Sanoka, Monasterca i SP nr 2 Izdebeki. Po krótkiej rozgrzewce punktualnie o godz. 9.30 rozpoczęły się zawody. Każda drużyna rozegrała 3 mecze. Nasze dziewczyny z łatwością pokonały reprezentację z Ustrzyk i Monasterca. Trzeci mecz z drużyną z Sanoka zakończył się dla nas porażką. Trzeba przyznać, że przeciwniczki były lepsze, a poza tym dopingowali ich kibice, co na pewno w jakimś stopniu wpłynęło na wynik meczu.
Ostatecznie zawody zakończyliśmy na 2 miejscu po SP nr 4 w Sanoku, co daje nam awans do półfinału wojewódzkiego. Cieszymy się z tego sukcesu i wierzymy, że stać nas jeszcze na więcej.
Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka rejonowe zawody.
10 kwietnia 2015 roku w Grabownicy odbyły się zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt. Brały w nich udział następujące drużyny z naszego powiatu: SP Grabownica, SP Jasienica Rosielna, SP Wzdów, SP nr2 Izdebki.
Po uroczystym rozpoczęciu i rozgrzewce drużyny rozegrały swoje pierwsze mecze. Naszym przeciwnikiem była drużyna z Jasienicy Rosielnej. Chociaż rywalki grały bardzo dobrze, nasza drużyna w trzech setach je rozgromiła. Kolejne dwa mecze z Wzdowem
i Grabownicą były również udane,
ale to nie oznaczało jeszcze zwycięstwa. Chociaż miałyśmy przewagę przeciwniczki nie dawały za wygraną. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Mimo zmęczenia ostatecznie zwyciężyłyśmy i to nasza drużyna stanęła na najwyższym stopniu podium.
Na zakończenie sędzia przyznał drużynom nagrody i dyplomy. Wróciłyśmy do szkoły zmęczone, ale szczęśliwe i zadowolone z wygranej. Mamy nadzieję, że w kolejnych etapach również sprostamy wymaganiom i przywieziemy do szkoły kolejne trofeum ze złotego kruszcu.
Zapraszamy do albumu fotograficznego.
Drużyna
I semestr
Indywidualne Mistrzostwa w LA – powiat Brzozów 19.09.2014 r.
Klaudia Skrabala – I miejsce w biegu na dystansie 60m
Wioletta Dziuban – I miejsce w rzucie piłeczką palantową
Kamila Drożdżal – I miejsce na dystansie 600 m (1.57.35 rekord powiatowy)
Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w LA – Rzeszów 30.09.2014
Kamila Drozdżal – III miejsce w biegu na dystansie 600 m
Indywidualne biegi przełajowe – powiat Brzozów 02.10.2014 r.
Kinga Fil – IV miejsce na dystansie 500 m
Kamila Drożdżal – I miejsce na dystansie 1000 m
Finał wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych biegach przełajowych – Kolbuszowa 16.10.2014 r.
Kinga Fil – III miejsce na dystansie 500 m
Kamila Drozdżal – I miejsce na dystansie 1000 m
II semestr
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym – Hłudno 30.01.2015 r.
dziewczęta – I miejsce
chłopcy – II miejsce
Powiatowe Igrzyska młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym – Stara Wieś 19.02.2015 r.
dziewczęta w składzie: Wioletta Dziuban i Natalia Bernaś zajęły I miejsce, awansując do zawodów rejonowych
W dniu 13.03.2015 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.
W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny dziewcząt i dwie chłopców. Zarówno nasi chłopcy jak i dziewczęta wygrali swoje mecze i awansowali do zawodów powiatowych.
Dziewczyny wystąpiły w następującym składzie:
Natalia Lubecka, Kamila Owsiana, Kamila Drożdżal, Klaudia Skrabala, Paulina Pytlak, Łucja Barnik, Angelika Tucka, Kamila Job, Zuzanna Szczepek, Klaudia Cieśla
Chłopcy wystąpili w następującym składzie:
Bartłomiej Maślak, Dawid Tucki, Dawid Rzepka, Mirosław Skrabala, Grzegorz Wojdanowski, Jakub Data, Radosław Biedroń, Łukasz Skrabala, Patryk Oblój.
Gratulujemy!
Sukces tenisistek!
W dniu 18 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Starej Wsi odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 5 drużyn: SP Czaszyn, SP Stara Wieś, SP Hoczew, SP Myczków, SP2 Izdebki. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”.
Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – SP Stara Wieś
II miejsce – SP2 Izdebki
III miejsce – SP Czaszyn
IV miejsce – SP Myczków
V miejsce – SP Hoczew
Nasza drużyna z drugiego miejsca awansowała do zawodów wojewódzkich.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego - rozstrzygnięty
Nasza uczennica Kamila Drożdżal za swoje ubiegłoroczne osiągnięcia lekkoatletyczne i liczne medale zajęła 11 miejsce w XV Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za oddanie głosów na Kamilę.
Zapraszamy
do udziału w akcji "1% dla oświaty", której celem jest wsparcie finansowe naszej Szkoły. Dzięki wpłacie 1% z podatku na konto Fundacji"Współpracujmy" Szkoła bedzie miała dodatkowe fundusze.
Jeżeli chcecie Państwo wspomóc Szkołę należy:
w części PIT-u"Wniosek o przekazanie 1%...", w rubryce "nr KRS" wpisać 0000190800 (KRS fundacji Współpracujmy)
w częściPit- "Informacje uzupełniające...", w rubryce "cel szczegółowy" wpisać SzkołaPodstawowa nr 2w Izdebkach.
Pamiętajcie: to nic nie kosztuje, a Szkoła duzo zyskuje.
Zapraszamy do współpracy
Kamila Drożdżal – uczennica VI klasy. Złota medalistka Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w 2014 roku w biegach przełajowych na dystansie 1000m i brązowa w biegu na 600m. Zwyciężczyni i medalistka w powiecie i województwie. Rekordzistka powiatu w biegu na 600 m w kategorii szkół podstawowych z czasem 1,57,35.
Plebiscyt ten organizowany jest jak co roku przez Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie”
ZASADY GŁOSOWANIA NA KAMILĘ DROŻDŻAL
Zasady głosowania sms-ami
(do 26 lutego 2015 roku do godz.24.00).
UWAGA! Prawidłowy sms musi zawierać na początku litery SPB i kolejne cyfry, przedzielone przecinkami lub kropkami, przyporządkowane poszczególnym sportowcom według ustalonej przez głosującego kolejności. Wszystkie znaki wpisujemy bez spacji, liczby muszą być oddzielone przecinkami lub kropkami. Głos jest tylko ważny wówczas gdy zagłosujemy na pięciu kandydatów (głos oddany tylko na jednego kandydata jest głosem nieważnym). Podobnie jak w glosowaniu na kuponach wyciętych z gazety.
Jak wysłać prawidłowo sms (przykład): SPB7,1,21,19,5
SMS wysyłamy na numer 7136, koszt sms (1,23 z VAT)
Kamila Drożdżal kandyduje z numerem 7
Sportowcy umieszczeni na kuponach w kolejności od 1 do 5 otrzymują następujące punkty
1miejsce – 5 pkt,
2 miejsce – 4 pkt,
3 miejsce – 3 pkt,
4 miejsce – 2 pkt
5 miejsce – 1 pkt.
Nominowani sportowcy
W piątek, 5 grudnia szkołę odwiedził Mikołaj. Uczniowie witając wspaniałego gościa wyrecytowali, wyśpiewali oraz przedstawili wszystko co przygotowali na tę szczególną uroczystość. Mikołaj zachwycał się umiejętnościami aktorskimi uczniów. Po konsultacji z Dyrektorem orzekł, że wszystkie dzieci zasłużyły na upominki. Maluchy z niecierpliwością oczekiwały ich w swoich klasach, gdzie dokładnie obejrzały paczki i sprawdziły ich zawartość. Podarunki sprawiły im dużo radości, uśmiechu, dzieci serdecznie dziękowały za prezenty. Wśród uczniów panowało zdziwienie że nikt w tym roku nie dostał rózgi.
Zapraszamy do obejrzenia albumu fotograficznego, zakładka „Mikołaj w szkole”.
We wtorek 28.10.2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Odświętnie ubrane pierwszaki już od dawna wyczekiwały tej chwili. Wreszcie nadeszła. Do szkoły przyjechali rodzice, sala gimnastyczna pięknie udekorowana, poczet sztandarowy gotów i ... zaczęło się. Najpierw wszyscy zaśpiewali hymn państwowy, następnie prowadząca Natalia Bernaś zaprosiła na część artystyczną w Królestwie Szkołolandii. Pierwszaki w tym królestwie zaliczały próbę recytacji, śpiewu, tańca, liczenia, rozwiązywania zagadek. Po zakończeniu części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez pana dyrektora Stanisława Żelaznowskiego, a ksiądz Paweł Ostafiński udzielił im błogosławieństwa. Po części oficjalnej nadszedł czas na wręczenie upominków i poczęstunek, który przygotowali rodzice.
Wychowawczyni klasy
Krystyna Trybalska
26 września o godzinie 10 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 75 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.
Uczniowie i nauczyciele zebrali się w holu głównym, a następnie wprowadzono sztandar szkoły i starsze klasy rozpoczęły część artystyczną. Aktorzy wyrecytowali wzruszające wiersze związane z II wojną światową, a szkolny chór zaśpiewał pieśni muzyków XX wieku. Po zakończeniu części teatralnej został odśpiewany hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor zabrał głos przypominając o tragicznych wydarzeniach związanych z wrześniem 1939 roku.
Kamila Owsiana
Uczennica kl 6
,,15 lat ze Świętą Jadwigą” – obchody Święta Patronalnego
w Szkole Podstawowej nr 2 w Izdebkach.
18 czerwca Szkoła Podstawowa nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach obchodziła Święto Patrona Szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Nozdrzec p. Antoni Gromala, proboszcz parafii Izdebki ks. Józef Kasperkiewicz, księża katecheci uczący w naszej szkole: ks. Paweł Konieczny, ks. Piotr Bielówka, ks. Artur Dyrda i ks. Krzysztof Zwoliński, wikariusz Izdebek ks. Paweł Pietryka, siostra Bernadeta Owsiana ze Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego, dyrektorzy szkół naszej gminy- p. Lesława Baran, p. Józefa Misiewicz, p. Teresa Toczek, p. Agnieszka Woś , p. Aleksander Fil, p. Jan Gosztyła, p. Józef Gratkowski, p. Artur Greczner, dyrektor emerytowany p. Waldemar Błachut, leśniczy p. Mieczysław Barć, sołtys Izdebek
p. Mieczysława Wojdanowska, kierownik ŚDS Izdebki p. Beata Jastrzębska, kierownik NZOZ Izdebki
p. Janusz Kosobucki, pielęgniarka szkolna p. Elżbieta Kosobucka, prezes OSP Izdebki p. Roman Obłój, wykonawca figury patronki szkoły p. Marek Duda.
Właściwe uroczystości związane ze Świętem Patronalnym Szkoły rozpoczęła Msza św. w intencji nauczycieli, rodziców, uczniów i wszystkich gości, w kościele parafialnym. Mszę św. odprawił ks. proboszcz w koncelebrze byłych księży katechetów naszej szkoły. Kazanie okolicznościowe wygłosił ks. Paweł Konieczny. W liturgii, z wyróżniającym śpiewem scholii, wzięły udział dzieci.
Następnie wszyscy zgromadzili się przed budynkiem szkolnym, gdzie miało miejsce odsłonięcie i poświęcenie figury patronki szkoły. Uroczystego odsłonięcia dokonali wójt gminy, ksiądz proboszcz, wykonawca rzeźby i dyrektor naszej szkoły. Poświęcenia figury dokonał ksiądz proboszcz.
Dalsza część uroczystości miała miejsce na sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły pan Stanisław Żelaznowski powitał gości, wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie odbyła się ceremonia przekazania sztandaru szkoły uczniom klasy V przez przedstawicieli klasy VI.
Obchody święta uświetnił szkolny zespół teatralny przedstawiając „Gawędę o Świętej Jadwidze” przybliżającą wszystkim postać patronki. W akcję przedstawienia wkomponowane zostały występy dziecięcego zespołu tańca ludowego ,,Izdebczanka”. Wszystko odbywało się na pięknie skomponowanym tle panoramy Krakowa. W końcowej części inscenizacji odśpiewany został hymn szkoły.
Po przedstawieniu dyrektor szkoły wręczył nagrody książkowe laureatom szkolnych konkursów- plastycznego i wiedzy - poświęconym Świętej Jadwidze.
W dalszej części głos zabrali goście - wójt gminy i ksiądz proboszcz.
Na koniec dyrektor szkoły złożył podziękowania:
- księdzu proboszczowi Józefowi za odprawienie mszy św. i za poświęcenie figury patronki szkoły,
- ks. proboszczowi Pawłowi za piękne słowa jubileuszowego kazania,
- byłym naszym katechetom za koncelebrę mszy św.,
- panu wójtowi za wsparcie w organizację święta,
- panu Markowi Dudzie za wykonanie rzeźby patronki szkoły,
- firmie budowlanej pana Jerzego Skrabali za społeczną pracę przy przygotowaniu miejsca dla figury św. Jadwigi.
- obsłudze szkoły, rodzicom a w szczególności nauczycielom za ogromne zaangażowanie
w organizację uroczystości, wystrój szkoły, przygotowanie inscenizacji, konkursów, organizację wycieczki do Krakowa, za wspaniałą zespołową pracę.
Dziękując wszystkim gościom za uświetnienie uroczystości poprzez swoją obecność
i życzliwość dyrektor zaprosił szanownych gości na obiad i spotkanie z nauczycielami oraz Radą Rodziców, które odbyło się w pięknej scenerii na górnym korytarzu szkoły.
Dyrektor Szkoły Stanisław Żelaznowski
i Rada Pedagogiczna SP 2 Izdebki.
Zapraszamy do albumu fotograficznego "Święto Patronalne".
W dniach 9 - 10 czerwca wzięliśmy udział w dwudniowej wycieczce szkolnej do Krakowa i Zakopanego. Około godziny 5 szczęśliwi i pełni entuzjazmu wyruszyliśmy z Izdebek w kilkugodzinną podróż, której celem była dawna stolica Polski oraz Tatry.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowa oraz Wawelu. Wszyscy chcieliśmy zobaczyć legendarnego smoka wawelskiego. Jego pomnik jest zlokalizowany u stóp wzgórza. Każdy z nas z niecierpliwością czekał, aż bestia będzie zionąć ogniem. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć ruszyliśmy dalej. Schodami, które zdawały się nie mieć końca dotarliśmy na wzgórze, na którym wznosi się Wawel –siedziba naszych królów. Zobaczyliśmy tam ogromne dzwony: Dzwon Zygmunt, Dzwon Stanisław i Dzwon Wacław. Z okien zamku rozciągała się piękna panorama Krakowa z widokiem na Kopiec Kościuszki oraz Kościół Mariacki, będący kolejną atrakcją naszej wycieczki. Oglądając pomnik Adama Mickiewicza poczuliśmy się zmęczeni, dlatego też zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek. W wolnym czasie zwiedzaliśmy krakowski rynek, spotkaliśmy kilku grajków oraz mima, który za niewielką odpłatnością pozwolił się nam sfotografować. W Sukiennicach kupiliśmy piękne pamiątki. Długo będą przypominać nam wycieczkę do tego miejsca. Kończąc naszą przygodę z Krakowem postanowiliśmy jeszcze odbyć krótki spacer przez Planty. Przyszedł niestety czas na pożegnanie się z tym pięknym miastem i dalszą wędrówkę. W czasie podróży do Zakopanego z okien autokaru zobaczyliśmy Tatry w swej śnieżnej szacie – widok zapierał dech w piersiach i każdy od razu chciał wybrać się w góry. Niestety z uwagi na późny wieczór zwiedzanie trzeba było odłożyć na następny dzień. Noc spędziliśmy w pensjonacie "Willa Swoboda". Następnego dnia rano zaraz po śniadaniu ruszyliśmy w Tatry. Trasa wyprawy wiodła do Morskiego Oka i Czarnego Stawu. Po drodze wiele razy zatrzymywaliśmy się nie tylko ze zmęczenia, ale również dlatego, że przewodnik ciekawie przekazywał informacje dotyczące naszych polskich Tatr. Morskie Oko i Czarny Staw urzekły nas. Nawet nie czuliśmy zmęczenia. Chętnie zostalibyśmy tam dłużej. W drodze powrotnej dla relaksu wstąpiliśmy na basen.
Do Izdebek dotarliśmy około godziny 22.30. Wszyscy będziemy mile wspominać tę wycieczkę, która na długo pozostanie w naszych sercach.
Łucja Barnik, kl. V
Zapraszamy do albumu fotograficznego "Wycieczka do Krakowa i Zakopanego".
Dyrektor szkoły, nauczyciel zajęć technicznych oraz uczniowie serdecznie dziękują Panu Darkowi Ślazyk za przyjęcie i zorganizowanie zajęć dla dzieci w swoim warsztacie.
W środę, 26 marca klasa II, I ,i "O" pojechały na wycieczkę do Brzozowa. Najpierw dzieci obejrzały film o zebrze, która miała paski tylko na jednej części ciała. Żeby wyglądać jak inne, musiała pokonać wiele przeszkód i odnaleźć magiczne źródło. Po kąpieli w zaczarowanej wodzie zyskała upragniony wzór na ciele.
Po filmie dzieci przeszły do budynku Państwowej Straży Pożarnej. Zobaczyły, jak pracują strażacy i jaki mają sprzęt. Mogły dotknąć i przymierzyć np. hełmy i kamizelki. Wybierz obrazek
Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a największą atrakcją okazały się zajęcia ze strażakami, pokaz wozów i sprzętu przeznaczonego do różnych zadań, a także demonstracja działania węża gaśniczego.
Około południa dzieci powróciły do szkoły.
Opracowały: Dorota Telega, Oliwia Szerszeń - klasa II.
W dniach 31. 03. oraz 08.04 2014r. przedszkolaki wybrały się w odwiedziny do dwóch uczniów naszego przedszkola. Celem wyprawy było obejrzenie z bliska zwierząt hodowlanych oraz sprzętu rolniczego. Przedszkolaki mogły pooglądać owce, króliki, kury, gęsi oraz małe kózki, które z wielką radością brały na ręce.
Każdy przedszkolak mógł nakarmić kury, a najodważniejsze dzieci nakarmiły królika marchewką. Na koniec zostaliśmy poczęstowani słodyczami oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
W następnym dniu dzieci odwiedziły kolejne gospodarstwo, gdzie mogły zobaczyć krowy, świnie, konie, a także kury. Na koniec przedszkolaki zrobiły sobie wspólne zdjęcie przy traktorze. Frajdy nie było końca, a przedszkolaki z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.
Dzień Babci i Dziadka w SP 2 w Izdebkach odbył się 12.02.2014 roku, o godzinie 13.00.
Goście zostali poczęstowani ciastkiem, herbatą i kawą. Z uśmiechem na twarzy oglądali występy kochanych wnucząt. Swoje tańce zaprezentowała grupa taneczna ,,Izdebczanka” oraz przedszkolaki. Dziadków i Babcie najbardziej rozśmieszył skecz kabaretu ,, Windzia” pt. ,,Babcia i Dziadek”. Odśpiewano piosenkę ,,Kiedy Babcia była mała’’ oraz przedstawiono wiersze i teatrzyk ,,12 miesięcy” w wykonaniu młodszej grupy teatralnej.
Na zakończenie uroczystości pan dyrektor złożył życzenia wszystkim seniorom i odśpiewano uroczyste ,,Sto lat”, a wnuczęta wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki.
Julia Ślazyk kl. V