Konkurs plastyczno – fotograficzny
„Pani Jesień” rozstrzygnięty!!!
W październiku bieżącego roku Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs fotograficzno – plastyczny, którego tematyka związana była z nadchodzącą jesienią. Prace wykonane przez uczniów gromadzone były do połowy listopada. Komisja mająca rozstrzygnąć konkurs zebrała się 19 listopada. Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów. Najlepszymi okazali się najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności – PRZEDSZKOLAKI !!!.
Konkurs zakończył się uroczystym wręczeniem pamiątkowych dyplomów i nagród.
Sponsorem upominków, które sprawiły ogromną radość uczestnikom, było
Sponsorowi składamy serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc i życzliwość,
które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji naszych planów i zamierzeń organizacyjnych i wychowawczych.
Zapraszamy do albumu fotograficznego "Konkurs Pani Jesień".
11 listopada to szczególna data w kalendarzu uroczystości państwowych, szczególna w sercu każdego Polaka- to święto odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Jak co roku dzień ten obchodzony jest w naszej szkole bardzo uroczyście. Tradycyjnie wszyscy uczniowie klasy VI na czele z pocztem sztandarowym naszej szkoły wzięli udział we mszy św. ku czci poległych za wolną Ojczyznę. Dopełnieniem tej podniosłej uroczystości był apel w dniu 12 listopada przygotowany przez uczniów klas starszych. Wykonawcy wystąpili w odświętnych strojach z przypiętymi biało- czerwonymi rozetkami, które samodzielnie wykonali na lekcji plastyki. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.
Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.
Nastrój powagi i wzruszenia był nagrodą dla wykonawców, a przede wszystkim potwierdzeniem, że Święto Niepodległości to wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków.
29 października 2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klasy pierwszej w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice. Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy pierwszej - p. K. Żelaznowska wraz z opiekunem Szkolnego Samorządu Uczniowskiego – p. M. Mazur – Herbut.
Dzieci wspaniale zaprezentowały część artystyczną. Aby dotrzeć do celu, którym była szkoła, musiały wykonać wiele zadań przygotowanych przez starszych kolegów. Wykazały się znajomością przyborów szkolnych rozwiązując zagadki, umiejętnością śpiewania piosenek i zręcznością wykonywania ćwiczeń ruchowych. Najważniejszym zadaniem było wspólne narysowanie naszej szkoły.
Podczas oficjalnej części uroczystości dzieci powtarzały słowa ślubowania na sztandar szkoły, iż będą dobrymi i uczciwymi uczniami oraz będą szanować swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców. Ślubowali też, że będą uczyć się tego, co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją Ojczyznę. Ślubowania na sztandar szkoły dokonali też rodzice obiecując, że będą zawsze kochać swoje dzieci, często je przytulać i słuchać uważnie o czym one mówią.
Następnie dyrektor szkoły p. S. Żelaznowski dokonał pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Była to najistotniejsza część uroczystości, którą pierwszoklasiści mocno przeżywali. Świeżo mianowani uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowy dyplom pasowania, a pod tekstem ślubowania złożyli własnoręcznie podpisy.
Samorząd Uczniowski chcąc powitać swoich młodszych kolegów w gronie uczniowskim przygotował i wręczył birety i symboliczne drewniane ołówki.
W tym wspaniałym dniu nie zabrakło wsparcia duchowego w postaci modlitwy i błogosławieństwa dzieci. Ksiądz P. Ostafiński poświęcił również tornistry i przybory szkolne pierwszaków.
Szkolny Samorząd przygotował dla pierwszoklasistów rożki obfitości, które napełnione zostały upominkami od rodziców, wychowawcy, dyrektora szkoły, pracowników obsługi oraz kolegów i koleżanek.
Pięknym wierszem dzieci podziękowały rodzicom za to, że są uczniami szkoły.
Po części oficjalnej była chwila na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów. Wierzymy, że uroczystość ta stanie się początkiem sukcesów w edukacji najmłodszych uczniów, a swoimi osiągnięciami będą oni cieszyć rodziców i nauczycieli.
25 października nasza Szkoła wybrała się na wycieczkę w góry. Szczytem, który chcieliśmy zdobyć była Tarnica. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele naszej szkoły: pani Natalia Skiba, pani Anna Organ oraz pan Stanisław Żelaznowski.
Autokar zajechał na przystanek o godzinie 7.00. Z Izdebek do miejscowości Wołosate jechaliśmy 3h. W Ustrzykach Dolnych dołączył do nas pan przewodnik. Podczas dalszej drogi przewodnik opowiadał o miejscach, przez które przejeżdżaliśmy. Gdy dojechaliśmy do miejscowości Wołosate, weszliśmy na szlak. Przewodnik pokazał nam starą cerkiew i cmentarz. W dalszej drodze uczniowie wykazali się dużą wiedzą o przyrodzie. Idąc dalej spotkaliśmy pracowników, którzy sadzili trawy w miejscach zniszczonych przez turystów. Podczas wielu przerw przewodnik opowiadał nam o roślinności i krajobrazie tego terenu. Gdy nastała następna długa przerwa zadawaliśmy pytania przewodnikowi, który ciekawie na nie odpowiadał. Trasa wiodąca przez połoniny była bardzo trudna, ponieważ na ścieżkach było mnóstwo kamieni zwanych „gruchotami”. Będąc już na szczycie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i podziwialiśmy przepiękną panoramę górską. Schodząc z Tarnicy pełni wrażeń nie odczuwaliśmy zmęczenia. Następnie przewodnik pokazał nam torfowisko, na którym podziwialiśmy różnorodną roślinność. Pod koniec naszej wycieczki wybraliśmy się do McDonald's. W drodze powrotnej śpiewaliśmy piosenki do akompaniamentu gitary.
Wycieczka wszystkim się podobała. Wszyscy mile ją wspominamy.
Opisały: J. Telega i Ł. Barnik
14 października 2013r. w naszej Szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Piękne dekoracje zachęcały do oglądania przedstawienia wykonanego przez szkolny kabaret ,,Windzia”. Po raz kolejny z przymrużeniem oka spojrzeliśmy na codzienną pracę uczniów i nauczycieli. Nagrodą dla aktorów był głośny aplauz i śmiech publiczności. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia nauczycielom oraz wręczyli skromne upominki. Podziękowania złożył również Pan Dyrektor doceniając całoroczną pracę wszystkich pracowników szkoły. Nie zabrakło również naszych Rodziców, którzy towarzyszą nam we wszystkich ważnych wydarzeniach, jakie mają miejsce w naszej małej społeczności szkolnej.
10 października 2013 Stowarzyszenie Ludzi Twórczych z Brzozowa skupiające artystów i twórców ludowych zorganizowało spotkanie z kulturą pt. „Promocja kultury poprzez twórczość ludową w Powiecie Brzozowskim – żywa tradycja”, które odbyło się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie. Podczas tego spotkania swoje umiejętności zaprezentował także Zespół Izdebczanka. Występ okazał się sukcesem, a tancerze swoim uśmiechem i urokiem osobistym zjednali sobie całą publiczność. Po części oficjalnej uczniowie mogli obejrzeć zgromadzone w sali prace twórców ludowych, zrobić pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Udział w tym święcie to kolejne pozytywne doświadczenie, którego ideą było popularyzowanie kultury i ratowanie dziedzictwa kulturowego przed zapomnieniem.
30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski. Starsza grupa teatralna, czyli kabaret „Windzia” przedstawił skecz pt. „Dzień mężczyzny”. Występ rozbawił publiczność do łez. Scenę ozdobiły dekoracje wykonane przez uczennice z klasy szóstej. Na koniec uroczystości dziewczęta i Panie odśpiewały „Sto lat”, a uczeń klasy szóstej - Jakub Potoczny w przebraniu „Marysi” wręczył słodkie upominki wszystkim Panom i chłopcom.
Julia Ślazyk klasa V
1 października 2013 roku wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Łańcuta Rzeszowa. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem w stronę Łańcuta. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 9. Tam podzielono nas na dwie grupy i każdej grupie przydzielono przewodnika. Zwiedzanie zaczęliśmy od zamku, który zrobił na nas niesamowite wrażenie. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Siedziba Lubomirskich i Potockich. Wnętrza zachwycają swoją historia i wystrojem. Można tu zobaczyć m.in. salę balową, dużą jadalnie, sypialnię chińską, apartament turecki, salon zimowy czy gabinet zwierciadlany. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Osobną część zajmuje powozownia i stajnia na południu pochodzące z przełomu XIX i XX wieku. Znajduje się tu około 100 powozów, karet spacerowych, myśliwskich, wyścigowych, oraz kareta, którą podróżował Fryderyk Chopin. Wszystko to zrobiło na nas ogromne wrażenie.
Potem udaliśmy się na stację kolejową, skąd wyruszyliśmy do Rzeszowa. Podróż trwała zaledwie 25 minut. Następnie przeszliśmy ulicami miasta do Muzeum Dobranocek. Dzieci miały okazje pooglądać najstarsze dobranocki takie jak „Jacek i Agatka” z 1962r. czy „Gąska Balbinka” z 1959r. Na kolekcję Muzeum Dobranocek składają się oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Łódzkim Semaforze: Misia Uszatka, Zajączka, Króliczki i Pieska Kruczka, a także Misia Colargola i jego przyjaciół - Szczurka Hektora, Kruka i innych bohaterów pochodzących z serialu. Można tu spotkać bohaterów popularnych kreskówek takich jak: Reksio, Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki i wiele innych. W muzeum są dawne modele telewizorów, filmy na szpulach, kasetach i płytach, zestawy slajdów, przeźrocza małoobrazkowe, a także wiele modeli projektorów do ich wyświetlania. Dzieciakom najbardziej podobało się poszukiwanie ducha Don Pedra z bajki „Porwanie Baltazara Gąbki”
Ostatnim punktem programu była zabawa w Centrum Zabaw dla Dzieci „Fantazja”. Centrum mieści się w rzeszowskiej hali widowiskowo – sportowej „Podpromie”. Jest to ogromny plac zabaw składający się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłkami. Obok znajdują się dmuchany statek piracki, armatki na piłeczki, pojazdy dla dzieci oraz kącik malucha. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Na koniec każdy uczeń otrzymał popcorn.
Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domów o godzinie 18:30. To był naprawdę udany dzień i mam nadzieję, że wspólnie zorganizujemy jeszcze niejedną wycieczkę.
Małgorzata Jeleń
27 czerwca 2013 roku Zespół Pieśni i Tańca Izdebczanka podsumowywał roczną pracę w pięknych leśnych sceneriach…
Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Nozdrzec Pana Antoniego Gromali członkowie zespołu - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 1 w Izdebkach udali się na wycieczkę do Parku Linowego Linoskoczek w Rzeszowie. Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Było to nie lada wyzwanie dla wszystkich, ponieważ prawie każdy, po raz pierwszy, miał okazję przejść ścieżkę sprawnościową.
Tancerze byli jednak w swoim żywiole, wykazywali się sprawnością i doskonałą koordynacją ruchową, nie było mowy o strachu… Martin Lather pisał, że „tańce są po to, aby ludzie uczyli się uprzejmości w towarzyskim obcowaniu, aby chłopcy i dziewczęta mieli okazję do zawierania znajomości i przyjaźni”. Słowa te, w przypadku Zespołu Izdebczanka, okazały się jak najbardziej trafne. Opiekunowie z dumą obserwowali, jak starsi koledzy pomagali młodszym, jak zawiązywały się nowe przyjaźnie. Po mocnej dawce wrażeń wszyscy udali się na ciepły posiłek do pobliskiego Centrum Handlowego. Tam tancerze mogli się podzielić odczuciami z parku linowego i zrobić małe zakupy. Wycieczkę uwieńczyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy sponsorom i organizatorom wyjazdu.
,,CUDOWNYCH RODZICÓW MAM…’’
Dzień Rodzica w Szkole Podstawowej numer 2 w Izdebkach, Imienia Świętej Jadwigi, Królowej Polski uważam za bardzo udany. Odbył się na Sali gimnastycznej. Dekoracje miały piękny wygląd. Przybyłych gości witał napis: ,,CUDOWNYCH RODZICÓW MAM…”, pod którym zawieszony był obraz Matki i Ojca z sercem w tle. Wykonała go uczennica klasy szóstej Marzena Duda.
Największą odwagą musiały się wykazać dzieci z oddziału przedszkolnego. Jednak sprostały zadaniu: wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki i zatańczyły. Widzów bardzo zaciekawiło przedstawienie klasy trzeciej pod tytułem ,,Szewczyk Dratewka”. Również ciekawe były występy młodszej i starszej grupy tanecznej. Wielkim talentem aktorskim popisali się uczniowie klas od cztery do sześć pokazując propozycje strojów dla naszych rodziców. Publiczność śmiała się do łez.
Wszyscy biorący udział w tym dniu bardzo się starali, aby wypaść jak najlepiej przed swoimi rodzicami!
Zapraszamy do albumu fotograficznego zakładka "Dzień Rodzica"
Opracowała Julia Ślazyk
uczennica klasy IV
Ten dzień przypomina nam, że Ziemia, na której mieszkamy potrzebuje ochrony i opieki.
Data 22 kwietnia nieodłącznie kojarzy się z Dniem Ziemi, który w Polsce obchodzony jest od 1980r. po to, by zwrócić uwagę na problemy związane z planetą, na której mieszkamy. W naszej szkole, dnia 29 kwietnia 2013r., odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy V oraz p. Annę Toczek i p. Natalię Glazer-Pająk.
Dzieci zaprosiły swoich kolegów i koleżanki do udziału w przygodzie, która nauczy rozsądnego korzystania z zasobów Ziemi i dbania o nie, a także przekazały kilka rad jak zostać przyjacielem naszej planety.
Miłym akcentem dnia było zasadzenie drzewa na rabacie przed szkołą przez uczniów klasy VI.
Z okazji Dnia Ziemi zorganizowane zostały również konkursy, w których wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. Po części oficjalnej uczestnicy poszczególnych konkursów zaprezentowali m.in. swoje umiejętności wokalne, plastyczne. Jury po burzliwych naradach wyłoniło zwycięzców:
Konkurs muzyczny na najbardziej przebojową piosenkę o naszej planecie :
I miejsce Kinga Skrabala, Kinga Fil, Wiktoria Owsiana
II miejsce Milena Szerszeń
III miejsce Klaudia Cieśla
Konkurs plastyczny pt. "Aby Ziemia pozostała piękna":
I miejsce Przemysław Baran
II miejsce Martyna Potoczna, Zuzanna Szczepek
III miejsce Wiktoria Owsiana, Kacper Szerszeń
Konkurs na najciekawszy strój ekologiczny z różnych "nietypowych" materiałów (wykorzystanie surowców wtórnych):
I miejsce Karina Job
II miejsce Julia Potoczna
III miejsce Patryk Owsiany
Konkurs na najbardziej pomysłowy transparent propagujący ochronę środowiska:
I miejsce Julia Ślazyk
II miejsce Natalia Lubecka
III miejsce Justyna Telega
Zapraszamy do albumu fotograficznego
We wtorek 30 maja 2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Flagi oraz 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Aby upamiętnić te doniosłe fakty w historii Polski, klasa IV przygotowała część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego, po którym odbyła się część artystyczna. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Witaj, Maj…” Wszyscy w skupieniu wysłuchali pięknych wierszy patriotycznych i razem z chórkiem odśpiewali pieśni okolicznościowe. Akademia miała na celu przybliżenie młodym ludziom historii naszej ojczyzny, kształtowanie postaw patriotycznych i pokazanie, jak we współczesnym świecie można manifestować swój patriotyzm. Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka "3 MAJ"
Wspaniale spisali się siatkarze z SP nr 2 w Izdebkach na rozgrywanym w Sanoku turnieju o mistrzostwo szkół podstawowych. Na szczeblu rejonowym chłopcy zajęli drugie miejsce i po raz pierwszy w historii szkoły awansowali do półfinału wojewódzkiego.
Drużyna wystąpiła w składzie: Gładysz Mateusz, Zubel Daniel, Fijałka Piotr, Owsiany Patryk, Dziuban Karol, Owsiany Piotr, Matyjek Kacper, Ochała Witold, Tucki Kamil, Matyjek Mateusz (PK).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Więcej informacji na stronie http://www.sport.powiatbrzozow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=192:dobre-wieci-spod-siatki&catid=1:nowiny
W dniu 27 marca nasza szkoła była gospodarzem powiatowych zawodów w mini piłce siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe z Bliznego, Grabownicy, Domaradza i Izdebek. Nasi chłopcy nie okazali się zbyt gościnni, bowiem wygrali wszystkie swoje mecze i tym samym zakwalifikowali się do zawodów rejonowych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wyniki:
Domaradz 2 – Izdebki 0:2
Blizne – Grabownica 0:2
Grabownica- Domaradz 2 2:0
Izdebki 2 – Blizne 2:0
Blizne – Domaradz 2 2:0
Grabownica- Izdebki2 1:2
Klasyfikacja końcowa:
I SP2 Izdebki 6 pkt 6-1
II SP Grabownica 5 pkt 5-2
III SP Blizne 4 pkt 2-4
IV SP 2 Domaradz 3 pkt 0-6
Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka "Powiatowe zawody w piłce siatkowej".
W tym roku, kalendarzową wiosnę uczniowie naszej szkoły powitali konkursem recytatorskim pod tytułem: ,,WIOSNA W POEZJI''. W konkursie wzięły udział dzieci z klas 1- 3. Każdy uczestnik prezentował wybrany i przygotowany przez siebie wiersz o wiośnie.
Jury w składzie: pani Krystyna Żelaznowska, pani Anna Organ, pani Zofia Błachut i pani Agnieszka Dzioba- Jędruszczak, wyłoniło zwycięzców. Przyznano pierwsze miejsca uczniom z poszczególnych klas:
klasa 1- Julia Potoczna,
klasa2- Kinga Skrabala,
klasa3- Przemysław Baran.
Wyróżnienia otrzymali: Sami Attou, Amelia Szuba, Kinga Fil. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Zapraszamy do albumu fotograficznego zakładka "Pierwszy Dzień Wiosny".
Krystyna Trybalska
Tego dnia sześć uczennic klasy IV - Łucja Barnik, Natalia Bernaś, Kamila Owsiana, Natalia Lubecka, Julia Ślazyk i Justyna Telaga, wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie "KANGUR MATEMATYCZNY". Na stronie internetowej http://www.kangur-mat.pl/index.php można zapoznać się z zadaniami z jakimi zmagały się uczennice. Wyniki konkursu będą dostępne po 20 kwietnia.
15 marca 2013 roku w gminie Nozdrzec, odbył się Konkurs Strażacki ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy piątej:Zofia Chryń oraz Angelika Job.
W konkursie wzięło udział wiele szkół z terenu gminy, zarówno szkoły podstawowe jak i gimnazja.
Nasze uczennice zajęły IV i V miejsce w konkursie.
Gratulujemy
Więcej na stronie http://ospgminynozdrzec.blogspot.com l
W dniu 6 marca 2013 roku w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody Sportowe w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców.
W turnieju wzięły udział następujące szkoły: SP Nozdrzec, SP Wara, SP4 Izdebki, SP2 Izdebki.
Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.
Wyniki rywalizacji:
CHŁOPCY DZIEWCZĘTA
SP 2 Izdebki- SP Nozdrzec 2:0 SP Wara- SP 2 Izdebki 2:1
SP 2 Izdebki - SP 4 Izdebki 2:1 SP 2 Izdebki - SP 4 Izdebki 2:0
SP Nozdrzec- SP 4 Izdebki 2:1 SP 4 Izdebki- SP Wara 1:2
1 miejsce- SP 2 Izdebki 1 miejsce- SP Wara
2 miejsce- SP Nozdrzec 2 miejsce- SP 2 Izdebki
3 miejsce- SP 4 Izdebki 3 miejsce- SP 4 Izdebki
W klasyfikacji półrocznej roku szkolnego 2012/13 siedem uczenic uzyskało odznakę "WZOROWEGO UCZNIA". Warunkiem otrzymania odznaki jest średnia ocen z przedmiotów 4,75 bez oceny dostatecznej oraz wzorowa ocena z zachowania. Wyróżnione uczennice to: z klasy IV - Łucja Barnik, Natalia Bernaś, Natalia Lubecka, Kamila Owsiana, Julia Ślazyk i Justyna Telega, z klasy V - Zofia Chryń. Gratulujemy wysokich wyników.
Nadawaniem naziemnych programów telewizyjnych w sposób cyfrowy objęto już niemal cały obszar Polski. Proces stopniowego wyłączania analogowego sygnału telewizyjnego rozpoczął się w listopadzie 2012 r. Pierwsze wyłączenie programów telewizyjnych nadawanych w sposób analogowy na terenie województwa podkarpackiego nastąpi 19 marca 2013 r. W tym dniu zostanie wyłączony nadajnik Rzeszów- Sucha Góra (TVP 1 i TVP 2), a 17 czerwca 2013 r. zostaną wyłączone kolejne nadajniki w Przemyślu i na Górze Jawor w Bieszczadach. Jako ostatni, w dniu 23 lipca 2013 r., zostanie wyłączony nadajnik w Leżajsku.
Szczegółowe informacje o naziemnej telewizji cyfrowej można uzyskać na stronach internetowych: http://rzeszow.uw.gov.pl/cyfryzacja.html, www.cyfryzacja.gov.pl, www.polskacyfrowa.org, www.krrit.gov.pl, www.cyfrowydoradca.pl, www.emitel.pl