• DZIEŃ KOBIET W SZKOLE

    DZIEŃ KOBIET W SZKOLE
    07.03.2019

    Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów. 
    P. de Brantome

                Dzień Kobiet jest doskonałą okazją do okazania swoim koleżankom i Paniom, ile znaczą w życiu każdego mężczyzny. Choć niekiedy trudno im się do tego przyznać, to jednak zdają sobie sprawę, że świat bez Kobiet byłby smutny, nudny i nijaki.

                Chłopcy jak co roku ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Najpierw chłopcy wręczyli w klasach kwiaty i upominki swoim wychowawczyniom i koleżankom. Następnie uczniowie klasy V i VI, przygotowali program artystyczny będący ukłonem w stronę wszystkich pań. Najpierw na scenie pojawili się chłopcy, którzy w rozmowie między sobą ukazali jak trudno zrozumieć kobietę. Następnie Kinga Dobosz zaśpiewała piosenkę "To nie ja byłam Ewą", a Maja Błachut "Być kobietą". Na koniec chłopcy z klasy VI zaprezentowali balet do utworu "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego. Było to niezapomniane przeżycie dla wszystkich.

     

    Ostatnim punktem były życzenia i słodkie upominki dla naszych małych i dużych kobiet.

    Dziękujemy naszym Panom i Chłopcom za pamięć i życzenia.

  • Odznaki Wzorowego Ucznia

    Odznaki Wzorowego Ucznia

    Z satysfakcją informujemy, że grono Wzorowych Uczniów powiększyło się o uczennicę klasy V Maję Błachut.

             Odznakę „Wzorowy Uczeń” zachowali również: Natalia Jeleń kl V, Maciej Herbut kl. V, Milena Szerszeń kl. VI

     

        Gratulujemy!

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    Zapraszamy do albumu fotograficznego

  • ZIMOWE KONKURSY - ROZSTRZYGNIĘCIE

    ZIMOWE KONKURSY - ROZSTRZYGNIĘCIE

    Zostały ogłoszone trzy zimowe konkursy dla klas 0-3: na „Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową”, „Konkurs kolęd i pastorałek” oraz pracę plastyczną „Pejzaż zimowy”. Największym powodzeniem cieszył się konkurs na szopkę, w którym wzięły udział 22 rodziny. Prace były piękne, pomysłowe i starannie wykonane. Nikt nie przeszedł obok wystawy bez zatrzymania się i podziwiania efektów prac. Wszystkie szopki zajęły pierwsze miejsce i zostały nagrodzone dyplomami oraz bombkami choinkowymi. Rodziny za wspólną pracę otrzymały podziękowania i pamiątkowe albumy. 2 stycznia dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne podczas śpiewania kolęd i pastorałek. W swoich kategoriach wiekowych czołowe miejsca uzyskali:

    KLASY 0-1                                                           KLASY 2-3

    I   Dawid Bober                                                 I Liliana Dziura i Martyna Owsiana

    II   Maja Kłak i Karolina Wójcik                          II Julia Pawłowska

    III  Błażej Starzak                                              III Piotr Gładysz.

    W konkursie plastycznym wzięło udział 18 uczniów. Oceniana była staranność, pomysłowość i samodzielność wykonania prac. Najbardziej podobały się pejzaże wykonane przez:

    KLASY 0-1                                                           KLASY 2-3

    I Olivera Chlebika                                             I Kacpra Hajduka

    II Martynę Wojdanowską                                  II Kamila Pietrasza

    III Zuzię i Julię Wojdanowskie                           III Ninę Potoczną.

    Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach, które zostaną ogłoszone po feriach zimowych.

    Wychowawczynie klas 0-3

                               

  • GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

    GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

    20 stycznia 2019 roku w Nozdrzcu odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Liliana Dziura z klasy 2, która zaśpiewała „Małą pastorałkę” i Maja Błachut z klasy 5, która wykonała pastorałkę „Złota Jerozolima”. Obydwie popisały się pięknymi wykonaniami utworów. Maja otrzymała wyróżnienie, a Lila zdobyła 2 miejsce. Otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetkę. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

     

  • WIGILIA W SZKOLE

    WIGILIA W SZKOLE

    Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka "Wigilia".

  • Podróżnik w szkole

     

    W naszej szkole gościliśmy podróżnika pana Dariusza Rocheckiego (związanego z gorlicką grupą podróżników ,,Trzask''), który zabrał uczniów w podróż do Indii, kraju świętych krów i kolorowych, pięknych strojów. Opowiadał nam o historii i ciekawych tradycjach tego kraju. Zwiedziliśmy świątynię Karni Mata, w której świętym zwierzęciem jest szczur. Widzieliśmy Ganges, który jest świętą rzeką milionów hindusów. Podziwialiśmy wspaniały Taj Mahal - grobowiec oraz najpiękniejszy pomnik miłości. Pan Krystian opowiedział nam historię Ghandiego, jego filozofię i walkę o niepodległość. Zobaczyliśmy piękne pałace, jak i dzielnice nędzy. Dowiedzieliśmy się, dlaczego kobiety noszą bindi - czerwony znak na czole, jak zakłada się sari - tradycyjny indyjski strój.  Nasza podróż okazała się bardzo ciekawa i fascynująca. Indie bez wątpienia są krajem kontrastów, wartym odwiedzenia.

    M. Jeleń

  • SU odwiedza samotne starsze osoby

    SU odwiedza samotne starsze osoby

    Każdy, kto kogoś utracił, jest sam z dala od rodziny czy po prostu nie ma osób bliskich, czuje się odrzucony i niepotrzebny. Właśnie dlatego nasi uczniowie już po raz kolejny odwiedzili starsze i samotne osoby w naszej miejscowości. Złożyli świąteczne życzenia wręczając piękną, kolorową bombkę. Każda wizyta była bardzo wzruszająca i pełna radości. Podczas tych spotkań zauważyliśmy, że szczególnie potrzebują oni rozmowy, serdeczności i zwykłej uprzejmości ze strony drugiego człowieka. Była to dla naszych małych uczniów swoista lekcja, ucząca empatii, tolerancji i otwartości na potrzeby innych osób, w tym również starszych, samotnych i schorowanych.

    M. Jeleń 

  • Mikołaj w szkole

    Mikołaj w szkole
    05.12.2018

    Jest taki dzień w grudniu, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Tego dnia od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Szczególny nastrój trwał na przerwach, kiedy w tle w oczekiwaniu na Mikołaja słyszano słowa i melodię znanej piosenki „Kochany Panie Mikołaju”. I przybył upragniony gość w asyście Aniołków. Dzieci z radością i wielkim przejęciem powitały Mikołaja. Zaprezentowały się najlepiej jak potrafią w wierszach, piosenkach, humorystycznych scenkach. W nagrodę zostały obdarowane przez wyjątkowego gościa prezentami przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Mikołaj na ręce Pani Anny Organ dyrektor szkoły, złożył również słodkie upominki dla Grona Pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły. Były wesołe rozmowy, fotki z Mikołajem i podziękowania, po których pożegnał się z nami mówiąc że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć.

     Miły nastrój utrzymywał się w szkole tego dnia bardzo długo, radości z rozpakowywania prezentów było co niemiara, będziemy go długo pamiętać.

     

     

  • "ANDRZEJKI"

    "ANDRZEJKI"

    Andrzejki w naszej szkole

             Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

             I tak oto, 29 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa dla klas od ,,0” do VI. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały  wróżby, tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Podczas wieczoru andrzejkowego nie mogło zabraknąć tradycyjnego przestawiania butów przez próg.

             Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż… zawsze może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Wieczór był magiczny.

                                                                    Opiekunowie

     

  • MIKOŁAJKOWE DEBIUTY HŁUDNO 2018

    MIKOŁAJKOWE DEBIUTY HŁUDNO 2018

    Dnia 28.11.2018 r. w Szkole Podstawowej w Hłudnie odbył się Gminny Konkurs Piosenki „Mikołajkowe Debiuty”.

    Naszą szkołę reprezentowali:

    - Marcelina Zając z klasy pierwszej z piosenką „Kocia Samba” , która w swej kategorii wiekowej zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu.

    - Karol Jarosz z klasy drugiej zaśpiewał piosenkę „Zwierzogród” i wywalczył II miejsce. Uczeń będzie brał udział w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się
    w Brzozowskim Domu Kultury.

    - Martyna Owsiana z kasy drugiej zaśpiewała piosenkę „Jesienny kujawiaczek” i zajęła trzecie miejsce.

    - Nikola Lubecka uczennica klasy drugiej wykonała piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany” i zdobyła wyróżnienie.

    Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

  • Rozstrzygnięcie jesiennych konkursów

    Rozstrzygnięcie jesiennych konkursów

    Rozstrzygnięcie konkursów jesiennych w edukacji wczesnoszkolnej.

    W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas 0-3 biorą udział w konkursach pt. ,,Cztery pory roku”.  Zostały ogłoszone 3 jesienne konkursy:

    1.       ,,Jesienna postać” – praca przestrzenna,

    2.       ,,Obrazek jesienny” – praca plastyczna,

    3.       ,,Wiersz o jesieni” – konkurs recytatorski.

    Prace i recytacje oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 0-1 i klasy 2-3. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

    Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

    ,, Jesienna postać”

    klasy 0-1

    miejsce I - Julia Wojdanowska
    miejsce II – Kamil Wolanin
    miejsce II – Miłosz Wolanin
    miejsce III – Patryk Czubski

    klasy 2-3

    miejsce I – Piotrek Gładysz
    miejsce II – Karol Jarosz
    miejsce III – Nina Potoczna

    ,,Obrazek jesienny”

    klasy 0-1

    miejsce I – Martyna Wojdanowska
    miejsce II – Zuzia Wojdanowska
    miejsce III – Kamil Potoczny

    klasy 2-3

    miejsce I – Kacper Hajduk
    miejsce II – Kasia Skrabala
    miejsce III – Martyna Owsiana

    ,,Recytacja wiersza”

    klasy 0-1

    miejsce I – Igor Owsiany
    miejsce II – Szymon Szerszeń
    miejsce III – Błażej Starzak
    miejsce III – Kamil Wolanin

    klasy 2-3

    miejsce I – Asia Owsiana
    miejsce II – Karol Jarosz
    miejsce III – Nikola Lubecka
    miejsce III – Piotrek Gładysz

    Udział w konkursach cieszył się dużym powodzeniem i dostarczył uczniom wiele radości i satysfakcji. Dzieciom dziękujemy za udział, rodzicom za zaangażowanie.

     Zapraszamy do udziału w konkursach zimowych. Informacja o konkursach pojawi się na stronie szkoły.

     

  • POŻEGNANIE PANA DYREKTORA

    POŻEGNANIE PANA DYREKTORA
    16.11.2018

                16 listopada był dla całej społeczności szkolnej smutnym dniem, ponieważ niezwykle trudno jest żegnać się z Panem dyrektorem,  który na co dzień był dobrym duchem naszej szkoły. Wyrozumiałość, jaką Pan dyrektor wykazywał stosunku do nas – uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły – budowała zaufanie oraz wspólną płaszczyznę porozumienia się, o którą tak trudno. Nasz głos był nie tylko słyszalny, ale i wysłuchany – i za to w sposób szczególny chcielibyśmy podziękować.

             Dziękujemy za wszystkie lata pracy, za troskę o uczniów, cierpliwość, otwartość na problemy i dobre serce. Za trud jaki włożył Pan w to, aby nasza szkoła była coraz lepsza, a nasza edukacja nie taka straszna jak ją malują. Był Pan i już na zawsze zostanie zapisany w naszych sercach jako wyrozumiały przyjaciel, mądry dyrektor i wzór do naśladowania. Uczynił Pan z naszej szkoły drugi dom – bezpieczny, ciepły, ale i wymagający. Każdego dnia podążaliśmy do niego z uśmiechem na twarzy, gotowi na nowe wyzwania.

             Mówi się, że dobre wspomnienia są jak klejnoty. Nie ma dwóch identycznych. Człowiek zbiera je, zachowuje, aż pewnego dnia, obejrzawszy się za siebie, dostrzega, iż utworzyły długą, wielobarwną bransoletkę. Mamy nadzieję, że będzie Pan pamiętał tylko te miłe i radosne chwile.

             Życzymy, aby zrealizował Pan wszystkie projekty i marzenia. I żeby one zaowocowały w przyszłości, która przed Panem, przecież „ważne są dni, których jeszcze nie znamy.” Nasza szkoła zawsze powita Pana z ogromną radością. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.

     

    pozegnanie.ppsx

     

     

  • SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

    SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     

    11 listopada 1918 roku spełnił się sen Polaków o wolnej, niepodległej Ojczyźnie. Po 123 latach niewoli odrodziło się Państwo Polskie. W tym roku obchodzimy szczególną, bo 100 rocznicę tego wydarzenia. Z tej okazji uczniowie klasy VI i V przygotowali program artystyczny ukazujący drogę Polaków do upragnionej niepodległości. Motywem przewodnim przedstawienia był Biały Orzeł - symbol Polski, którego pisk słyszalny w duszy Polaków nie pozwalał tracić nadziei na wolność.

    Uroczystość szkolna odbyła się 9 listopada o godzinie 11.10.Rozpoczęła się wprowadzeniem  sztandaru przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Tym samym przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji  „Rekord dla Niepodległej” Scenariusz montażu poetycko - muzycznego obejmował treści historyczne, począwszy od założenia państwa polskiego, poprzez zabory, zrywy narodowowyzwoleńcze aż po rok 1918, który przyniósł Polsce podwaliny niepodległości. Przedstawienie było wzbogacane pięknymi patriotycznymi pieśniami, które budowały podniosły, patetyczny nastrój oraz układem tanecznym ukazującym walkę Białego Orła symbolizującego Polskę z trzema czarnymi ptakami, pod postaciami których kryli się zaborcy.

    Uzupełnieniem scenariusza była piękna dekoracja nawiązująca do treści przedstawienia, przygotowana przez panią D. Krzysztyńską i panią M. Jeleń.

    Dopełnieniem szkolnych obchodów Święta Niepodległości był udział uczniów i nauczycieli w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę.

    Pamiętajmy, że uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

  • Sprawozdanie z wizyty KRUS

    Sprawozdanie z wizyty KRUS

    W dniu 07.11.2018 r. dla uczniów naszej szkoły we współpracy z przedstawicielem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie, pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Brzozowie przeprowadzili pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z zapobieganiem upadkom osób w gospodarstwie rolnym oraz zagrożeń spowodowanych ukąszeniem kleszcza (borelioza).

    Podczas pogadanki uczniowie obejrzeli film „Rodzinka Porażków”, zapoznali się z prezentacją na temat „Dozwolone od lat 16-tu -  czyli niebezpieczne prace w gospodarstwie rolnym” oraz „Bolerioza”. Przypomnieli sobie również zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

    Następnie wśród uczniów przeprowadzony został konkurs krzyżówkowy i testowy przebiegający pod hasłem „Bezpiecznie pomagam w gospodarstwie rolnym rodziców – Upadek to nie przypadek”. Spośród prawidłowych odpowiedzi wyłonionych zostało 16 laureatów, którzy otrzymali nagrody rzeczowe.

    Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki i broszury prewencyjne „Jak bezpiecznie pomagać rodzicom” oraz „Dozwolone od lat 16-stu – czyli niebezpieczne prace w gospodarstwie rolnym”

    Dyrektor szkoły i Rada Pedagogiczna składają podziękowania dla KRUS – Brzozów oraz PPSP
    w Brzozowie za przeprowadzenie pogadanki.

  • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

    PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

    06 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klasy pierwszej w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice. Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy pierwszej - pani Krystyna Żelaznowska i nauczycielka nauczania indywidualnego – pani Dorota Krzysztyńska.
    Dzieci wspaniale zaprezentowały przygotowaną część artystyczną. Wykazały się znajomością przepisów bezpiecznego poruszania się po drodze, umiejętnością śpiewania piosenek i zręcznością wykonywania ćwiczeń ruchowych. W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości nie zabrakło akcentów patriotycznych. Podczas oficjalnej części uroczystości dzieci powtarzały wspólnie słowa ślubowania na sztandar szkoły, że będą dobrymi Polakami, będą uczyć się jak kochać Ojczyznę i jak dla niej pracować kiedy urosną. Ślubowali też, że będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będą uczyć się jak być dobrym kolegą, a swoim zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

    Następnie dyrektor szkoły pan Stanisław Żelaznowski dokonał pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Była to najistotniejsza część uroczystości, odbywająca się w niezwykle podniosłej atmosferze. Świeżo mianowani uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowy dyplom pasowania.

    Samorząd Uczniowski chcąc powitać swoich młodszych kolegów w gronie uczniowskim wręczył birety i przygotował symboliczne drewniane ołówki.

    W tym wspaniałym dniu nie zabrakło wsparcia duchowego w postaci modlitwy i błogosławieństwa dzieci. Ksiądz Dariusz Szylar poświęcił również tornistry i przybory szkolne pierwszaków.

    Pierwszaki zostały obdarowane również prezentami od rodziców oraz upominkami od starszych kolegów.

    Po części oficjalnej była chwila na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów. 

    Najmłodszym uczniom życzymy, aby ta uroczystość stała się początkiem sukcesów w ich edukacji, a swoimi osiągnięciami niech cieszą rodziców i nauczycieli.

  • Dni otwartych koszar w Przemyślu

    Dni otwartych koszar w Przemyślu

    Kolejny raz uczestniczymy w ,,Dniach otwartych koszar” w Przemyślu

    W dniu 26 października, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w tzw. „Dniach otwartych koszar”. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu nadesłano do nas z 5 – go Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Przemyślu. W wycieczce do Jednostki Wojskowej w Przemyślu wzięli udział uczniowie klas 0 – 3, a także starsi ich rówieśnicy.

    W bardzo licznym gronie, pod opieką nauczycieli i rodziców dzieci naszej szkoły mogły w bardzo ciekawy sposób przeżyć lekcję patriotyzmu. Podczas pobytu w jednostce wojskowej uczniowie zapoznali się z uzbrojeniem będącym na wyposażeniu żołnierzy. Mogli również wziąć broń do własnych rąk. Żołnierze opiekujący się wyposażeniem udzielali informacji na temat konkretnych modeli oraz odpowiadali na pytania uczniów. Następnie. z bliska oglądaliśmy wozy bojowe, pojazdy czterokołowe, czołgi, oraz wyrzutnię. Każdy chętnie pod czujnym okiem żołnierzy zwiedził wnętrze samochodów, a nawet mógł usiąść za ich kierownice. Ciekawym miejscem była również Sala Tradycji, w której znajdowały się pamiątki związane z historią jednostki. Równie ważnym punktem pobytu w jednostce było zjedzenie chleba. Na każdego zmarzlucha czekała gorąca herbata. Każdy zwiedzający mógł także na własnej skórze poczuć atmosferę wojska. A to wszystko przez dobór odpowiedniej muzyki, która rozbrzmiewała na placu wojskowym.

    Była to bardzo ciekawa wycieczka, uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia. Mamy nadzieję, że wrócimy tutaj w przyszłym roku.

    Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy poświęcili swój czas i pojechali razem z dziećmi i opiekunami na tą wycieczkę. Dokonywali wszelkich starań podczas opieki, kiedy uczniowie przemieszczali się między pojazdami wojskowymi, które znajdowały się na placu jednostki.

     Opiekunowie wycieczki

     

  • Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach.

    Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach.

    18 października klasy I-III skorzystały z zaproszenia Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach.

    Wizyta poprzedzona była odwiedzeniem miejsc pamięci narodowej – Pomnik Nieznanego Żołnierza, Obelisk Smoleński, Dąb Katyński, Kopiec Konstytucji 3 Maja.

    Najmłodsi uczniowie zapoznali się z historią i znaczeniem pamiątek narodowych.
    Była to dla nich krótka lekcja historii w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości.

    Pobyt w ŚDS był okazją do integracji z osobami niepełnosprawnymi. Po krótkim wprowadzeniu przez Kierownik p. Katarzynę Dyrda uczniowie mieli okazję poznać pomieszczenia dworu (od piwnic aż po strych), a także obejrzeć prace artystyczne wykonane przez podopiecznych ośrodka. Dodatkową atrakcją był również przygotowany poczęstunek.

    Panie terapeutki doskonale sprawdziły się w roli nauczycielek, przeprowadzając wiele nieznanych dzieciom zabaw.

    Wizyta była dobrą okazją między innymi do nauki zachowań w różnych miejscach
    i sytuacjach. Pozostawiła miłe wrażenie, a słodka niespodzianka na pożegnanie była dopełnieniem udanego pobytu.

         Dziękujemy!

                                                                           Uczniowie klas I-III i wychowawczynie.

  • JESIENNE KONKURSY

     

    Dla klas 0-III ogłoszony został cykl konkursów: „Cztery pory roku”. Etap jesienny będzie obejmował:

    1.   Konkurs „Jesienna postać” (zwierzątko, skrzat, pani Jesień, liściowy duszek, itp.).

    Forma przestrzenna.

    Materiały przyrodnicze łączone ze sztucznymi.

    Ocenie podlega: samodzielność wykonania, pomysłowość, estetyka pracy.

    Termin składania prac – do końca października.

     

    2.  Konkurs plastyczny „Jesień”.

    Forma płaska A4.

    Technika dowolna.

    Ocenie podlega: samodzielność wykonania, pomysłowość, estetyka pracy.

     

    3.  Konkurs recytatorski.

    Wiersz o jesieni (przynajmniej 2 strofy).

    Ocenie podlega: znajomość treści wiersza, dykcja, intonacja głosu.

     

    Rozstrzygnięcie konkursów – 14 listopada.

    Zapraszamy uczniów klas 0 – 3 do udziału we wszystkich etapach konkursu.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Izdebkach
    36-203 IZDEBKI 282
  • (013) 4399720

Galeria zdjęć