• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     

    „Samorządy Mają Głos” to akcja Centrum Edukacji Obywatelskiej, której celem jest pomoc szkołom w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz samorządu uczniowskiego. Nasza szkoła po raz  pierwszy wzięła udział w tym projekcie.

    26 września 2018 r. odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. debatą przedwyborczą, w trakcie której kandydaci zaprezentowali swoje programy. Po debacie przeprowadzono wybory w równym, tajnym i powszechnym głosowaniu. W głosowaniu wzięło udział 42 uczniów. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas III - VI. Każdy wyborca mógł oddać głos na dwóch wybranych przez siebie kandydatów. Komisja wyborcza

    W roku szkolnym 2018/2019 w skład Samorządu Uczniowskiego weszli:

    1.    Milena Szerszeń kl. VI

    2.    Karol Jeleń kl. VI

    3.    Dawid Owsiany kl. VI

    4.    Julia Fil kl. V

    5.    Natalia Jeleń kl. V

    6.    Krzysztof Dziuban kl. IV

     

     

    Wszystkim serdecznie gratulujemy i mamy nadzieje, że będą godnie reprezentować społeczność szkolną i prężnie działać. Zapraszamy do współpracy.

     

     


     

  • Wyjazd do Radawy na spływ kajakowy

    Wyjazd do Radawy na spływ kajakowy

    W czwartek 20 września odbyła się wycieczka do Radawy ze spływem kajakowym na rzece Lubaczówka. Uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Izdebkach wraz z opiekunami.

    W Programie wycieczki znalazło się m.in.:
    - spacer po rynku w Jarosławiu
    - zwiedzanie Cerkwi Przemienienia Pańskiego w Jarosławiu
    - zwiedzanie podziemnego przejścia turystycznego w Jarosławiu
    - zwiedzanie dawnego opactwa Benedyktynek
    - wizyta w studiu nagraniowym Radia Fara.

    Głównym punktem wycieczki był spływ kajakami na rzece Lubaczówka. Wszyscy uczniowie i opiekunowie zostali przewiezieni samochodami na miejsce skąd prowadziła trasa spływu. Na samym początku zostały przekazane informacje przez instruktora oraz Pana od wychowania fizycznego zasady płynięcia kajakiem. Każdy opatrzony w kamizelkę ratunkową i wiosło wesoło spędził 2,5 godziny podróży podczas spływu. Mieliśmy to szczęście, że pogoda była piękna i słoneczna a lekkie podmuchy wiatru można było odczuć po plecach. Początki były dla niektórych nieco trudne, ponieważ nie wszyscy uczniowie i opiekunowie mieli przyjemność płynąć kajakiem. Oprócz dobrej zabawy, dzieci mogły pokonać swoje słabości. Podczas spływu nurt rzeki był spokojny a głębokość nie stwarzała realnego zagrożenia.

    Do pomocy mieliśmy jeszcze opiekunów, instruktorów oraz ratownika wodnego, także wszyscy mogliśmy czuć się bezpiecznie. Każdy z nas miał oczywiście chwilę słabości, ale w grupie trzeba trzymać się razem i tak właśnie zrobiliśmy. Do mety dobiliśmy wszyscy cali i zdrowi, trochę zmoczeni i zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Po 2,5 godzinnym spływie poszliśmy na obiad – pierogi, które bardzo nam wszystkim smakowały. Po skosztowaniu pierogów i chwili relaksu udaliśmy się nad Zalew w Radawie gdzie niektórzy uczniowie i opiekunowie skorzystali z kąpieli. Mimo, że woda była chłodna to nie poskromiła nam dobrych humorów.

    Około godziny 20.00 zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś pojedziemy na spływ kajakami.

    D.Krzysztyńska

  • Sprawozdanie z wycieczki do kina.

     

    W dniu 24.09.18r (poniedziałek) uczniowie z klas IV-VI wyjechali na wycieczkę do kina ,,Sokół” w Brzozowie. Odbyła się tam lekcja multimedialna o adaptacji filmowej. Po tych zajęciach wyświetlony został film.

    Spod szkoły wyjechaliśmy autobusem około godziny 10.30. Kiedy dojechaliśmy na miejsce wszyscy udali się w stronę punktu docelowego. Następnie weszliśmy do sali i zajęliśmy miejsca siedzące. W niecierpliwości czekaliśmy na prowadzącego. Prowadzącym był aktor, który opowiadał o adaptacji filmowej. Mówił między innymi o tym, że film może powstać na podstawie gry. Za przykład podał grę „Książę Persji”. Prowadzący pytał o nasze lektury, a następnie pokazał nam fragmenty ekranizacji tych książek. W dalszej części lekcji oglądaliśmy film pt.: „Ania z Zielonego Wzgórza”. Była to historia dziewczynki, która została wysłana do rodziny zastępczej. W nowym miejscu poznała przyjaciółkę gdzie razem uczyły się w jednej szkole. Ania była osobą o ogromnej wyobraźni . Ciągle spotykały ją nowe przygody.

    Film i lekcja bardzo nam się podobały. Chcielibyśmy częściej uczestniczyć w takich zajęciach.

     

    Maja Błachut

    Maciej Herbut

     

  • UWAGA!!!

    Informacje o dożywiaianiu  w miesiącu wrześniu, jak również inne informacje dla Rodziców będą zamieszczane w zakładce "Dla Rodziców" 

  • Witamy w Nowym Roku Szkolnym 2018/19

    03.09.2018

         

  • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

    Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

                    Dnia 22 czerwca2018r odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły po Mszy Świętej zgromadzili się w  sali gimnastycznej, gdzie uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu państwowego i przekazaniem sztandaru uczniom klasy V, którzy przyjmując sztandar przyrzekli godnie reprezentować imię szkoły. Następnie Dyrektor szkoły wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyli uczniom klas IV - VI świadectwa z wyróżnieniem, odznaki wzorowego ucznia oraz nagrody książkowe. Zgodnie z tradycją szkoły Rodzice wyróżnionych uczniów, opuszczających mury szkoły odebrali listy gratulacyjne. Szczególne słowa podziękowania za wieloletnią pracę i zaangażowanie w Radzie Rodziców Dyrektor skierował do Pań Marty Szerszeń i Renaty Szerszeń, które zakończyły wspópracę wraz z odejściem ze szkoły swoich dzieci. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna. Uczniowie klasy piątej i szóstej wspólnie pięknie zatańczyli poloneza, po którym klasa V w humorystyczny sposób pożegnała klasę szóstą. Na zakończenie uroczystości głos oddano uczniom klasy VI, którzy na ostatniej swojej lekcji w SP2 Izdebki pozwolili sobie na żarty i swawolę. W chwili wspomnień i refleksji podziękowali, przeprosili i złożyli życzenia swoim nauczycielom, pracownikom szkoły, Panu Dyrektorowi a wyrazem wdzięczności za lata tu spędzone były kwiaty. 

     

     

  • Wycieczka do Zakopanego

    Wycieczka do Zakopanego

             

       W dniach 18-20 czerwca 2018 roku uczniowie z klas IV, V i VI pod opieką Pana dyrektora Stanisława Żelaznowskiego, Pani Małgorzaty Jeleń, Pani Alicji Szabelskiej oraz Pani Doroty Krzysztyńskiej wybrali się na wycieczkę do Zakopanego.

                Dzieci wraz z rodzicami czekały w wyznaczonych punktach. Po załadowaniu wszystkich bagaży oraz pożegnaniu z rodzicami wyruszyliśmy w drogę . O godzinie 9:50 dojechaliśmy do Ośrodka wypoczynkowego ,,Leśnik”, gdzie zakwaterowaliśmy się. Musieliśmy szybko się przygotować, ponieważ przewodnik czekał na całą naszą grupę przed Ośrodkiem. Zabraliśmy tylko suchy prowiant, odpowiednie ubranie i ruszyliśmy w drogę. Kierowca zawiózł nas na parking w Kuźnicy, a resztę drogi do kolejki linowej na Kasprowy Wierch pokonaliśmy pieszo. Po zakupie biletów, cała nasza grupa wraz z przewodnikiem i opiekunami wsiadła do kolejki i ruszyliśmy ku górze. Przez chwilę mogliśmy obserwować widoki z gondoli, ponieważ im bliżej szczytu na Kasprowy Wierch tym bardziej nasilała się mgła. Tym samym góry poskąpiły nam widoków. Przewodnik opowiedział nam wiele ciekawych informacji związanych z górami oraz z tym miejscem. Drogę powrotną pokonywaliśmy pieszo we mgle i opadach mżawki. Musieliśmy uważać na śliskie kamienie, które jakby usuwały się spod nóg. Ale mimo to humory nam dopisywały i po kilku godzinach wędrówki zeszliśmy na Halę Gąsienicową do Schroniska Murowaniec, gdzie mogliśmy się ogrzać i coś zjeść. Była to też dobra okazja, aby zobaczyć jak wygląda Schronisko górskie. Później schodziliśmy przez Królową Halę, Skupniów, Upłaz, Nosalową Przełęcz oraz Dolinę Olczyską podziwiając piękne wodospady. Około 18.00 zeszliśmy ze szlaku w Jaszczurówkach, gdzie mieliśmy nocleg. O godzinie 20.00 udaliśmy się na obiadokolację. Po posiłku mieliśmy czas na odpoczynek i wspólne rozmowy, a parę godzin później, zmęczeni poszliśmy spać.

                Drugiego dnia po zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy autokarem pod Wielką Krokiew, gdzie nadeszła długo wyczekiwana przez większość osób chwila - wjazd wyciągiem na samą górę. Niektórzy bardzo się bali, ale mimo to odważyli się wyjechać na górę. Gdy już dotarliśmy na szczyt podziwialiśmy cudowne widoki. Później pozostało ,,tylko’’ zjechać w dół, co było dużo trudniejsze dla niektórych uczniów. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia na tle Wielkiej Krokwi. Tego dnia nie mogliśmy pominąć oczywiście jednej z najsłynniejszych ulic Zakopanego jaką są Krupówki. Zrobiliśmy zakupy w licznych sklepach i stoiskach oferujących oryginalne góralskie pamiątki. Około 12.00 kierowca zawiózł nas na termy w Chochołowie. Na miejscu przebraliśmy się w stroje kąpielowe i ruszyliśmy na basen. Było co wybierać: mieliśmy do dyspozycji trzy duże baseny, małe brodziki, trzy zjeżdżalnie oraz wytęsknione przez wszystkich jacuzzi. Po czterech godzinach ze smutkiem opuściliśmy termy, wysuszeni i przebrani wróciliśmy do pensjonatu, gdzie czekała na nas pyszna obiadokolacja. Zjedliśmy szybko, ponieważ byliśmy głodni a co ważniejsze, polska reprezentacja grała mecz, więc nie mogliśmy przegapić okazji do wspólnego kibicowania. Po tak emocjonującym dniu i wieczorze, nikt z nas nie myślał o zielonej nocy, wszyscy szybko zasnęliśmy.

    Trzeciego dnia zaraz po śniadaniu wykwaterowaliśmy się i o godzinie 8.30 wyruszyliśmy autokarem do  Palenicy Białczańskiej, a później pieszo nad Morskie Oko. Jest ono bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miejsc Zakopanego. Droga nad jezioro jest dość męcząca – wije się długą 9 km asfaltową wstęgą. Po drodze zatrzymaliśmy się przy Wodogrzmotach Mickiewicza. Z mostu obserwowaliśmy potężny szum i huk wody spadającej na głazy w dole wodospadu. Po trzech godzinach dotarliśmy na miejsce. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że warto było przejść tę drogę, aby zobaczyć to największe i najpiękniejsze jezioro położone w Tatrach na wysokości 1395m. Od przewodnika dowiedzieliśmy się, że niegdyś zwane było Rybim Stawem. Nad Morskim Okiem powstało pierwsze schronisko tatrzańskie – w 1874r.

    Po krótkim odpoczynku wraz z przewodnikiem udaliśmy się w kierunku Czarnego Stawu. Niestety nie wszyscy, ponieważ część uczniów  wraz z opiekunem zostało podziwiać Morskie Oko. Droga do Czarnego Stawu początkowo była bardzo łatwa. Im bliżej miejsca docelowego tym bardziej stawała się stroma. Niektórzy uczniowie ostatkiem sił wyszli na górę. Przewodnik przekazał nam najważniejsze informacje i po 15 minutowym odpoczynku udaliśmy się w drogę powrotną. Gdy dotarliśmy do Morskiego Oka już całą grupą wyruszyliśmy do Palenicy Bałczańskiej, gdzie stał nasz autokar. Zejście okazało się znacznie łatwiejsze. Właściwie to nogi nas same niosły. Około 17.30. wyruszyliśmy w drogę powrotną do Izdebek. Na miejscu byliśmy o godz. 22.20.

                Podczas tej wycieczki wiele się nauczyliśmy oraz zobaczyliśmy dużo ciekawych i cudownych miejsc. Panująca atmosfera i możliwość zobaczenia piękna okolic Zakopanego, a nawet samego miasta, oraz przeżycie wielu przygód na pewno na długo pozostanie w pamięć uczestników wycieczki. Mamy nadzieję, że pogłębi to przyjaźnie i zaszczepi chęć odwiedzania wielu wspaniałych miejsc w naszej pięknej Ojczyźnie.

    Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe naszej wyprawy.

                                                                                                Dorota Krzysztyńska

    Wkrótce zostaną umieszczone zdjęcia w albumie fotograficznym.

  • Podsumowanie akcji zbiórki plastikowych nakrętek

    Podsumowanie akcji zbiórki plastikowych nakrętek
    22.06.2018

    Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzamy zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim uczymy dzieci, że często niewiele trzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi. Nakrętki są przeznaczone na potrzeby Fundacji ,,W Trosce o Życie”, na rehabilitację podopiecznych. Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska, bo dzięki takim akcjom o wiele mniej zakręconych butelek trafia na wysypiska śmieci.

    Wszystkim, którzy włączyli się w akcję (często całym rodzinom),
    z całego serca dziękujemy.
    W tym roku przekazaliśmy fundacji 101 kilogramów nakrętek. 

    W nagrodę dla najbardziej zaangażowanych uczniów zarząd fundacji ufundował dyplomy i nagrody książkowe. Byli to Zuzanna Szpiech z kl. 3, Filip Sura z kl. 2 oraz Edyta Wojdanowska z kl. 3.

  • Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy

    Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy
    08.06.2018
  • WYSTĘP ZESPOŁU LUDOWEGO „IZDEBCZANKA”

    WYSTĘP ZESPOŁU LUDOWEGO „IZDEBCZANKA”

    24 maja młodsza grupa Zespołu Ludowego „Izdebczanka” wystąpiła podczas Konferencji Naukowo-Technicznej „Błękitny San”. Dzieci zaprezentowały się w wiązance tańców gorlickich. Zostały nagrodzone brawami i słodkimi upominkami. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie.

    Krystyna Trybalska

     

    Zespół „Izdebczanka” wystąpił również  3 czerwca w trakcie obchodów Dnia Dziecka w naszej gminie.

    Zapraszamy do albumu fotograficznego.

  • KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 0-3

    KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 0-3
    15.05.2018

    „W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy” to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Brzozowie, a w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Z pośród wielu pięknych prac zostało wybranych osiem, które zostały przesłane na konkurs do biblioteki w Brzozowie. Z pozostałych prac zrobiono wystawę, chętnie oglądaną przez dzieci i dorosłych.

    07.06.2018

    KONKURS  PLASTYCZNY  ROZSTRZYGNIĘTY

       Bardzo się cieszymy, że uczeń klasy pierwszej, zdobył II miejsce w konkursie plastycznym pt. „ W magicznym świecie Jana Brzechwy” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Brzozowie.

  • 8 czerwca Święto Patronalne Szkoły

    8 czerwca Święto Patronalne Szkoły

              

                W całym kalendarzu uroczystości szkolnych jest jeden szczególny dzień – Dzień Patrona naszej szkoły.  Święto Szkoły to wielka lekcja patriotyzmu, ale także nauka bycia razem – nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego życia. Upamiętniamy także uroczystość nadania szkole imienia - św. Jadwigi Królowej Polski oraz sztandaru.

    Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na dolnym korytarzu, by wziąć udział w uroczystym apelu. Zgodnie z ceremoniałem szkoły po wprowadzeniu sztandaru, został odśpiewany szkolny hymn. Przygotowaniem programu artystycznego, w dniu 8 czerwca, zajęła się klasa VI pod kierunkiem pani Anny Toczek. W części artystycznej uczniowie przedstawili inscenizacje z dziejów Królowej Jadwigi. Święto Patronalne, które obchodziliśmy 8 czerwca w szkole było żywą lekcją historii dla każdego z uczestników.

    Podczas tego przedstawienia uczniowie klasy VI udowodnili, że są dobrymi aktorami. Akademia była bardzo dobrze przygotowana i ciekawie przedstawiona. Zawierała także elementy humorystyczne dzięki, którym zyskała jeszcze większe upodobanie wśród odbiorców.

  • Konkurs plastyczny "Czyste powietrze wokół nas"

    Konkurs plastyczny "Czyste powietrze wokół nas"
    30.05.2018

    REALIZACJA PROGRAMÓW EDUKACJI ANTYNIKOTYNOWEJ

    W roku szkolnym  2017/2018 w naszej szkole były realizowane dwa programy z edukacji antynikotynowej: „Czyste powietrze wokół nas” w kl.0 i „Nie pal przy mnie proszę” w kl. III. Akcja edukacyjna została zorganizowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzozowie. Podsumowanie realizacji tych programów odbyło się 30 maja . Uczennica klasy 0 Marcelina Zając za udział w konkursie rysunkowym „Czyste powietrze wokół nas”, otrzymała dyplom i upominki. Gratulujemy!

  • Dzień Rodzica.

    Dzień Rodzica.

    30 maja bieżącego roku odbyła się w naszej szkole jedna z milszych uroczystości  „Dzień Rodzica”. W odświętnie udekorowanej sali mogliśmy gościć rodziców naszych uczniów. Dla nich właśnie najmłodsze dzieci przygotowały program artystyczny. „Kopciuszek” w dziecięcej inscenizacji  i „obrazki z życia rodziny” przedstawione przez przedszkolaków były szczególnie ciepło przyjęte. Serdeczne życzenia dyrektora dla rodziców i prezenty dla nich własnoręcznie wykonane przez uczniów były również miłym akcentem uroczystości.

  • Ważne

    W zakładce dla rodziców, znajduje się nowa wiadomość:

     Ochrona danych osobowych w Szkole Podstawowej nr 2
     im. św. Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach.

  • CIEKAWE HOBBY

    CIEKAWE HOBBY

    CIEKAWE HOBBY

             Podczas zajęć przyrodniczych, kiedy rozmawialiśmy o zwierzętach hodowlanych, okazało się , że nasza koleżanka Julka Fil interesuje się końmi. Następnego dnia przyniosła do szkoły część swojej kolekcji koni fryzyjskich oraz elementy uprzęży. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowiadania Julki o koniach i podziwiali jej kolekcję. Życzymy jej, aby rozwijała swoją pasję i nauczyła się jazdy konnej.

                                                                      Uczniowie klasy I

     

  • Święto Konstytucji 3 MAJA

    Święto Konstytucji  3 MAJA

    Święto Konstytucji 3 Maja obchodziliśmy 27kwietnia, uroczystym apelem. Na tę okoliczność wprowadzono poczet sztandarowy naszej szkoły przy którym wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie uczniowie kółka teatralnego zaprezentowali historyczne scenki przypominające okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jej znaczenia dla naszego narodu.

    Zapraszamy do albumu fotograficznego. 

  • SZEWCZYK...

    SZEWCZYK...

     

    19 kwietnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”. Dzieci przypomniały sobie historię mądrego Szewczyka, a oprócz tego zapoznały się ze sposobem realizacji efektów specjalnych w filmie.

                    Wśród uczestników rozlosowane zostały „bilety szczęścia” w różnych kolorach. Ich posiadacze byli zapraszani do udziału w realizacji kolejnych ujęć filmu. Z właściwymi rekwizytami i w odpowiednich kostiumach byli widoczni na wielkim ekranie i oklaskiwani przez rówieśników.  

    Filmowe przedpołudnie upłynęło szybko i pełne było miłych wrażeń. Jak zwykle kino „Sokół” w Brzozowie, gdzie odbyły się zajęcia, kojarzy się dzieciom z rozrywką i zabawą.

  • DZIEŃ ZIEMI

    DZIEŃ ZIEMI
    18.04.2018

    Zapraszamy do albumu fotograficznego "Dzień Ziemi"

  • Lekcja o mediach

    Lekcja o mediach

    4 kwietnia 2018r. uczniowie  klas IV – VI wzięli udział w lekcji o mediach na temat „Uwaga! Internet!” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin w Brzozowskim Domu Kultury.
    Za rzeczoznawcą MEN „lekcja o mediach wpisuje się w plan pracy wychowawczej szkoły w zakresie wychowania uczniów do właściwego odbioru i wykorzystywania mediów”.
    W czasie lekcji uczniowie dowiedzieli się czym jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić, przekonali się, że nie wszystkie treści zamieszczone w Internecie są prawdziwe oraz zobaczyli jakie szkody potrafi  wyrządzić  hejter. Uzupełnieniem lekcji był film „Labirynt”. Ta fantastyczna, pełna przygód historia udowadnia jak ważna jest przyjaźń i uczy, że świat ukazany w grach  komputerowych bywa niebezpieczny.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Izdebkach
    36-203 IZDEBKI 282
  • (013) 4399720

Galeria zdjęć