19 marca 2018 r. w naszej szkole odbyły się powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców. Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” . Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze.
Wyniki przedstawiają się następująco:
SP2 IZDEBKI – SP BLIZNE 2-1
SP1 DOMARADZ – SP1 PRZYSITNICA 0-2
SP1 PRZYSIETNICA – SP2 IZDEBKI 2-1
SP BLIZNE – SP1 DOMARADZ 2-0
SP1 DOMARADZ – SP2 IZDEBKI 0-2
SP1 PRZYSIETNICA – SP BLIZNE 2-0
Klasyfikacja końcowa:
I – SP1 PRZYSIETNICA 3 6 pkt.
II – SP2 IZDEBKI 3 5 pkt.
III – SP BLIZNE 3 4 pkt.
IV – SP1 DOMARADZ 3 3 pkt.
Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Dawid Owsiany, Karol Jeleń, Sami Attou, Alan Szuba, Hubert Habyk, Paweł Skrabala, Szymon Sura, Oliwier Ostafiński, Oskar Cudo, Kacper Potoczny, Filip Dziura.
Tydzień wcześniej w rozgrywkach gminnych zajęliśmy pierwsze miejsce.
Zapraszamy do obejrzenia albumu fotograficznego.
Szanowni Państwo, informujemy, że ruszają zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019. Kartę zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły (z załącznika poniżej). Wydrukowane karty dostępne są również w sekretariacie. Wypełnioną kartę należy oddać do sekretariatu w terminie do 23.03.2018 r. Każde dziecko musi być zapisane na oddzielnej karcie.
Kiedy spadł śnieg i nastały mrozy rozpoczęliśmy dokarmianie ptaków. Najpierw pan Jacek zamontował karmniki w pobliżu szkoły, a uczniowie zgromadzili nasiona. Teraz codziennie dosypują jedzenie do karmików i z radością obserwują, jak wygłodniałe ptaszki pałaszują przygotowane dla nich smakołyki.
Wychowawczyni: Krystyna Trybalska
W dniu 21 stycznia 2018 r. w Domu Strażaka w Nozdrzcu odbył się III Festiwal Kolęd i Pastorałek „CANTATE DEO” organizowany przez Wójta Gminy Antoniego Gromalę, Księdza Proboszcza Janusza Marszałka, Akcję Katolicką, „Caritas” i Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu. Koncert poprzedziły występy dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum z terenu gminy Nozdrzec. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 4 Kinga Dobosz. Czytaj więcej na stronie:
Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze.
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoją babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, że 21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy. Dzień Babci i Dzień Dziadka to dzień niezwykły w naszej szkole, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała impreza odbyła się 25 stycznia 2018r. Na tej ważnej dla nas uroczystości pojawili się prawie wszyscy zaproszeni. Dla zacnych gości mali organizatorzy przygotowali program, który odzwierciedlał prawdziwe uczucia występujących.
Na wstępie przewodniczący szkoły przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami. Następnie dzieci przedstawiły wspaniały program artystyczny, który zawierał elementy humoru, zabawy i tańca. I chociaż wielu uczniów dopadła choroba to w tym wyjątkowym dniu dali z siebie wszystko mimo gorączki i złego samopoczucia. Chcieli pokazać jak ważni są dla nich ich dziadkowie. Zaproszeni goście otrzymali piękne upominki wykonane własnoręcznie przez wnuki. Wzruszeń nie było końca w niejednych oczach widać było radość i szczęście. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i tyle ciepłych, miłych słów. Zapraszamy do nas za rok.
M. Jeleń
D. Krzysztyńska
22 grudnia odbyła się Wigilia szkolna. Nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi szkoły oraz Rodzice w tym uroczystym dniu po części artystycznej tradycyjnie podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Wspólnie śpiewali kolędy. Uczestnicy Wigilii spożyli również tradycyjne potrawy wigilijne. Był to czas mile spędzony i wszyscy będą go długo pamiętać.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym
Plecak, zeszyt... My to mamy!!! Teraz innym POMAGAMY!!!
Miło jest mi poinformować, że nasza szkoła dołączyła do akcji POMÓŻMY DZIECIOM Z UKRAINY, podczas której zbieraliśmy przybory szkolne, które trafiły do dzieci na Ukrainie. Honorowy patronat nad akcją objął Wójt Gminy Nozdrzec. Koordynatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Izdebkach. Akcja trwała od 20 listopada do 20 grudnia 2017 r. Dzieci chętnie przynosiły kredki, zeszyty, bloki , mazaki, farby, długopisy i inne przybory. I mimo iż jesteśmy małą szkołą to udało nam się zebrać wielkie pudło pomocy szkolnych. My nauczyciele jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy pokazali jak wielkie mają serduszka i nie są obojętni na nieszczęście innych ludzi.
Dziękujemy!!!
M. Jeleń
6 grudnia już na trzeciej godzinie lekcyjnej szkołę odwiedził Mikołaj. Uczniowie przywitali Gościa bardzo serdecznie oklaskami, śpiewem, tańcami. Zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne w rodzajowych scenkach. W zamian Wyjątkowy Gość obdarował dzieci prezentami. Radości i słodyczy było co nie miara.
Nic tak nie cieszy jak uśmiech dzieci.
Zdjęcia w albumie fotograficznym "Mikołaj w szkole".
W tym roku szkolnym, naszą szkołę podczas konkursu piosenki ,,Mikołajkowe debiuty”, reprezentowało troje uczniów z klas 0-3. Konkurs gminny odbył się w Szkole Podstawowej w Hłudnie w dniu 29.11.2017r. Marcelina Zając z oddziału przedszkolnego wystąpiła z piosenką ,,Taniec Mai”. Liliana Dziura zaśpiewała ,,Kocią sambę”, a Karol Jarosz piosenkę pt.,,Bawimy się bezpiecznie”. W swojej kategorii wiekowej Lilka zajęła 1 miejsce, a Karol 2 miejsce. Obydwoje będą reprezentować gminę Nozdrzec podczas Koncertu Finałowego w Brzozowie w dniu 7.12.2017r. Za udział w konkursie i za zajęte miejsca wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze. Wrażenia i emocje związane z występem na długo pozostaną w pamięci uczestników.
GRATULUJEMY !!!
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. 25 listopada misie opanowały naszą szkołę. Jeden zawitał nawet do gabinetu Dyrektora. Można je było spotkać wszędzie, siedziały na korytarzu, w plecakach, na krzesłach uczniów, na ławkach i nawet schowały sie w torebkach naszych Pań. Był to wspaniały i wesoły sposób aby uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, kolorowe i w kratkę. Był Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Yogi i Colargol. A każdy był piękny i wyjątkowy. Na buziach naszych uczniów cały dzień gościł piękny uśmiech. Na zakończenie dnia dzieci zaprezentowały wiersze o misiach, w których wyraziły całą miłość do Pluszowej Przytulanki. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice ponieważ każdy miś jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jak co roku czciliśmy pamięć wielu pokoleń Polaków, którzy walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im zawdzięczamy suwerenność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.
Scenariusz programu artystycznego obejmował treści historyczne, pieśni patriotyczne i wiersze, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Zwieńczeniem tego uroczystego apelu był udział Pocztu Sztandarowego naszej szkoły we mszy świętej w intencji naszej Ojczyzny.
Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
25.10 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Po oficjalnym powitaniu przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Sami Attou zaprosił do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu tegorocznych pierwszoklasistów. Ich występom przyglądało się jury, które wydało pozytywny werdykt o przyjęciu dzieci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Izdebkach. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego szkoły, odśpiewaniu hymnu szkoły, odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej przez pana Dyrektora Stanisława Żelaznowskiego. Dzieci otrzymały legitymacje uczniowskie, dyplomy, birety i ołówki ( symbole uczniowskie) oraz prezenty od rodziców, uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Na zakończenie szczęśliwi i dumni pierwszoklasiści chętnie pozowali do wspólnych zdjęć.
Gratuluję rodzicom dzieci i dziękuję za ogromną pomoc w zorganizowaniu tej pięknej i wzruszającej uroczystości.
17 października prawie wszyscy uczniowie z klas 4-6 uczestniczyli w wycieczce do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Około godziny 6 rano uczestnicy stawili się w miejscach zbiórki. Chociaż niektórym chciało się jeszcze spać, to podróż przebiegała ciekawie, z okien autokaru podziwiać można było mgły rozciągające się w dolinach. Zapowiadał się bardzo ładny dzień i jak później się okazało pogoda było idealna – złota polska jesień, kolorowe buki w Bieszczadach, … .
Około godziny ósmej, na punkcie widokowym w Lutowiskach spotkaliśmy się z panem przewodnikiem. Niestety z powodu mgły panoramę Bieszczadów obejrzeliśmy na zdjęciu – na prawdziwe widoki trzeba było poczekać do południa. Podczas dalszej podróży słuchaliśmy informacji o historii Bieszczadów i o przyrodzie parku narodowego. Na parkingu Przełęczy Wyżniańskiej wzięliśmy plecaki z prowiantem na kilka godzin i po zapoznaniu się z mapą szlaku ruszyliśmy ,,…w góry cieszyć się życiem …” – jak śpiewamy w piosence turystycznej. Minęliśmy schronisko turystyczne (przy którym niektórzy uczniowie skorzystali z zakucia
w dyby) i ruszyliśmy stromo w górę przez niekończący się las bukowy. Wreszcie drzewa się skończyły i patrząc za siebie ujrzeliśmy wspaniały widok na bieszczadzkie połoniny, w górach sprawdza się tekst z innej piosenki- ,,Z góry lepiej wszystko widać, ….”. Przeszliśmy przez Małą Rawkę i za chwilę byliśmy około 1300 m n.p.m., na szczycie Wielkiej Rawki.
Mogliśmy podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram: doskonale widać było Połoniny Wetlińską i Caryńską oraz Tarnicę. Część grupy postanowiła cieszyć się widokami siedząc, a najwytrwalsi (= najmłodsi) ruszyli na Krzemieniec, na którym znajduje się trójstyk granic Polski, Ukrainy i Słowacji. Po drodze mogliśmy się przekonać, że służby graniczne tak polskie jak i ukraińskie czuwają (!!!), mieliśmy nawet okazję do rozmowy, … .
Po sesji zdjęciowej, odpoczynku i posiłku ruszyliśmy w drogę powrotną. Z wielkiej Rawki zeszliśmy stromym szlakiem w kierunku Ustrzyk Górnych (z góry wydawało się, że to niedaleko). Podczas odpoczynków słuchaliśmy opowieści przewodnika o wilkach, rysiach i niedźwiedziach bieszczadzkich.
Na podsumowanie dnia była niespodzianka - w Ustrzykach Górnych, w ,,Zajeździe Pod Caryńską” czekały na nas sympatyczna obsługa i ciepłe pierogi.
Czas było wracać, bo nazajutrz czekała na wszystkich nasza kochana szkoła.
Droga powrotna minęła spokojnie, a do domów dotarliśmy około godziny 21.
Wycieczka wszystkim się podobała (chociaż musimy wymienić tych, którzy mówili, że na szlaku byli ,,pierwszy i ostatni raz”) i jesteśmy przekonani, że wielu uczestników wróci w Bieszczady jeszcze nie raz.
,,Dzień otwartych koszar”
W dniu 13 października uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy mogli uczestniczyć w tzw. ,,Dniach otwartych koszar”. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu nadesłano do nas z 5-go Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Przemyślu.
Podczas wizyty uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali sprzęt wojskowy (armaty, karabiny, wyrzutnie, moździerze) a także wystawione pojazdy (czołgi, transportery wojskowe), które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy z uczniów mógł wejść do czołgu i zobaczyć jak wygląda w środku i poczuć się jak żołnierz broniący Ojczyzny. Na koniec dzieci obejrzały pamiątki, mundury wojskowe i rekwizyty oraz zwiedziły salę tradycji i magazyn broni. Dokonały również wpisu do księgi gości.
Wycieczka była bardzo udana. Dostarczyła uczniom wielu wrażeń oraz przybliżyła jak wygląda codzienne żołnierskie życie i służba wojskowa. Mamy nadzieję, że za rok również weźmiemy udział w ,,Dniach otwartych koszar”.